Darina1234
11.09.06,17:28
prosim o radu:

Mám živnosť od roku 2003 popri zamestnaní a doposiaľ som si uplatňovala paušalne výdavky v daňovom priznaní, nakoľko som mala v živnosti malý príjem. Teraz od 15.9. 2006 si otváram obchod s predajom ponožiek a tu už by som chcela viesť jednod. učtovníctvo. Ako musím urobiť tento rok 2006 ?
renča1
12.09.06,04:16
Budeš musieť pri zmene uplatňovania daňových výdavkov podľa § 17 ods.10 ZDP podať dodatočné daňové priznanie za r.2005 o cenu nespotrebovaných zásob a o výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods.2 písm.h ) a i). Výnimku podľa tohoto § budú tvoriť postúp.pohľadávky, poistné, príspevky .
JU sa bude viesť od 1.1.2006 . Treba postupovať podľa § 3 postupov účtovania v jednoduchom účtovníctve:


§ 3

Deň uskutočnenia účtovného prípadu



Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti…………

Bližšie info, treba si naštudovať postup.účtovania v JÚ.:)
Marína
12.09.06,05:49
Darina1234
12.09.06,08:31
Veľmi pekne ďakujem.