rennka
05.05.20,12:43
Ak firme poklesli tržby ( porovnával sa mesačný priemer za min. rok s mesiacom apríl 2020) o 25%, môže požiadať o príspevok podľa opatrenia 3B, ak zamestnanci riadne pracovali po celý mesiac? alebo by museli mať nejakú časť prac. fondu prekážku na strane zamestnávateľa?
Ďakujem
rennka
05.05.20,11:13
ako to myslíš Ivka? Ja som z dostupných informácií pochopila, že op. 3B = paušálny príspevok na úhradu časti mzdových nákladov na každého zamestnanca v závislosti od poklesu tržieb.
A ešte som teraz na nete našla toto: VÝKAZ A VÝPOČET PRÍSPEVKU OPATRENIE Č. 3, SPôSOB 3B Vo "Výkaze pre priznanie príspevku" budete zadávať zoznam zamestnancov, na ktorých si za daný mesiac uplatňujete príspevok. Sú to zamestnanci v pracovnom pomere (je jedno, či boli alebo neboli na prekážke v práci, je jedno akú majú výšku úväzku), nebudú tam zamestnanci, ktorí mali viac ako 50 % svojho fondu mesačného pracovného času prekážku v práci na strane zamestnanca (napr. PN alebo OČR) alebo dovolenku.
Tak som sa chcela uistiť, že keď zamestnanci normálne po celý mesiac pracovali, ale firme aj tak klesli tržby, či si môže požiadať o príspevok.
Ak som to zle pochopila, oprav ma prosím
ivka70
05.05.20,11:41
Myslela som to tak, ze prispevok na prekazku v praci na strane zamestnavatela 80% nesuvisi s paušálnym príspevokom firmy na úhradu časti mzdových nákladov na každého zamestnanca v závislosti od poklesu tržieb.
Tak snad som sa nezmiatla a aj teba. Ked, tak to zmazem.
rennka
05.05.20,11:59
Aha, asi sme si teda neporozumeli správne. Ja som to myslela tak, že či je nárok aj keď zamestnanci nemajú prekážky na strane zamestnávateľa a pracujú naplno ( žiadny 80% prísp), ale nastal pokles tržieb firmy o 25%. Podľa mňa by mala mať firma nárok na príspevok podľa opatrenia 3B, alebo sa mýlim?
Mila123
05.05.20,12:18
prečo máj 2020? a áno, 3B opatrenie musí byť pokles tržby,a pri 3B nemusia byť prekážky v práci, resp. maximálne môžu byť do 50 % zo strany zamestnanca (D, §, nepl. voľno) a pod.
rennka
05.05.20,19:47
Ďakujem Mila a ano mal tam byť apríl, zmýlila som sa . Opravujem