jaja37
11.09.06,19:17
Prosím, poraďte mi: podľa toho, čo som sa dočítala znamená, že dohodár musí mať odvod na úraz.poistenie z najnižšieho VZ, aj keď napr. zarobí mesačne len 600,- Sk. Mám totiž viacej dohodárov, a neprešiel mi výkaz do SP elektronicky (program OLYMP). U všetkých miezd mi SP napísala chybové hlásenie, že mám nepovolenú výnimku VZ. Sú to rôzni dohodári, sú medzi nimi aj starobní dôchodci. Prosím súrne o radu.
MS77
11.09.06,18:23
Nerobím v Olympe, ale pri dohodároch nastavujem v prehľade výmimky vymeriavacieho základu a upravujem to na 6, skus niekde pozriet ci sa ti to nedá nastavit. Pri úrazovom poistení sa platí O,8% zo skutočne dosiahnutej mzdy, úrazové poistenie nemá max a min vymeriavací základ. A ešte máš nainštalovanú novú verziu výkazov. Od 1.8. má SP nové mesačné výkazy, kde pri starobných dôchodcoch neplatíš odvody ani na nemocenské poistenie, ani poistenie v nezamestanosti, ani invalidné. U dohodárov platíš úrázové a garančné.
endrju
11.09.06,18:45
U všetkých miezd mi SP napísala chybové hlásenie, že mám nepovolenú výnimku VZ.

Je nový číselník výnimiek. Sociálna poisťovňa ho "zapla" cez víkend bez predchádzajúceho upozornenia.
Takáto chyba sa preto vyskytuje vo všetkých mzdových programoch, nielen v tom, ktorý si uviedla. :cool:
Nie je to v tomto prípade chyba mzdových programov.


...pri dohodároch nastavujem v prehľade výmimky vymeriavacieho základu a upravujem to na 6...
Kód výnimky "6" je už minulosťou. ;)
jaja37
12.09.06,14:48
Veľmi pekne ďakujem. Prišla som na to, že mi z neznámych dôvodov nezobralo garančné poistenie. Už som si to opravila. Ešte raz srdečná vďaka.
CHIC
12.09.06,15:30
Je nový číselník výnimiek. Sociálna poisťovňa ho "zapla" cez víkend bez predchádzajúceho upozornenia.
Takáto chyba sa preto vyskytuje vo všetkých mzdových programoch, nielen v tom, ktorý si uviedla. :cool:
Nie je to v tomto prípade chyba mzdových programov...

Dovolím si nesúhlasiť, nakoľko EIS MZD Compeko je vo verzii zo dňa 07.09.2006 plne prispôsobený požiadavkám SP - t.j. aktualizované výnimky, nová položka "rozsah poistenia" ...