lomatka
05.05.20,16:57
Mám 2 došlé faktúry z ČR o dodávke tovaru bez DPH, dátum zdaniteľného plnenia je 30.04.2020, dátum vystavenia 04.05.2020 a z jednej sme prijali tovar 30.4.2020 a z druhej sme prijali tovar 4.5.2020. Prosím Vás do akého zdaňovacieho obdobia ich zaradiť?
a_je_to
25.05.20,20:36
Obidve do mája, podľa § 20/1/b ZoDPH. Daňová povinnosť u nadobudnutia z EU vzniká dňom vydania faktúry. Alebo 15 deň po skončení mesiaca, v ktorom bol tovar nadobudnutý, ak by dovtedy nebola vydaná faktúra. To by bolo u prvej 15.5. a u druhej 15.6.