j.bencekova
06.05.20,13:26
Platca DPH chce uhradiť dopredu 3-4 leasingové splátky naraz. Má právo v danom mesiaci kedy to uhradí na odpočet DPH za 3-4 leasingové splátky? . Leasing týmito splátkami nebude predčasne ukončený ale ďalej pokračuje.
marjankaj
06.05.20,17:48
Myslím si, že nemá nárok na odpočet.
§51 (2)
Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo,
Maria129
06.05.20,17:57
Môže si uplatniť odpočet DPH len v tom mesiaci, v ktorom vzniká právo na odpočet dane. Vopred to nie je možné.
Maria129
06.05.20,17:57
Môže si uplatniť odpočet DPH len v tom mesiaci, v ktorom vzniká právo na odpočet dane. Vopred to nie je možné.
marjankaj
06.05.20,18:13
Iba ak je štvrťročným platiteľom.
Ale uplatniť odpočet neskôr možné je.
Ale predpokladám, že leasingovka bude nadšená z toho, že bude musieť vystaviť faktúry z prijatej platby.