Pipilo
06.05.20,14:15
Zdravím,

skončila mi u zamestnávateľa pracovná zmluva (bola na dobu určitú, na rok, ale vzhľadom na Covid19 mi ju už nepredĺžili). Zaevidovala som sa na úrade práce a mám nárok na podporu v nezamestnanosti.
Bývalý zamestnávateľ by ma však potreboval na pár hodín mesačne na drobné administratívne práce a chcel by mi dať dohodu o pracovnej činnosti popri podpore. Viem, že takúto dohodu nemôžem uzatvoriť s rovnakým zamestnávateľom. Mám k tomu zopár otázok:

1. Je možné, že by so mnou mohol uzatvoriť takúto dohodu na svoju druhú firmu?
2. Treba v dohode o pracovnej činnosti uviesť koľko eur za hodinu mi dajú alebo stačí uviesť že mzda nemôže prekročiť 210 eur brutto?
3. Musí sa dohoda uzatvoriť len na obdobie 40 dní (napr. od 20.5. do 30.6.)? Alebo môže byť uzavretá aj napr. na pol roka ale s tým, že za toho pol roka neprekročím spolu 40 odrobených dní, aby som neprišla o podporu?
4. Je k takejto dohode o pracovnej činnosti nutné podpísať vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

Pipi
Mila123
06.05.20,14:23
1. áno, ale je to špekulácia, prácu budeš vykonávať pre pôvodného ZĽ
2. čo je to za otázku? to by ťa platil za vykonanú prácu???? odmena je jedna z povinných záležitosti , ktorá sa musí uvádzať na dohode, PZ a pod. a to či presiahneš 210,- € mesačne sa iba teba týka, nie zamestnávateľa
3. ak chceš podporu tak Dohoda musí byť iba na 40 kal. dní uzatvorená, nezáleží či ich aj odpracuješ, ide tu o dlžku trvania dohody, nie o to, že chceš pracovať 40 dní...
4. nie, je to možnosť, nie povinnosť