michalcova v
06.05.20,21:29
Dobrý deň chcem sa opýtať ak som evidovaná na úrade práce a priznali mi invalidný dôchodok. Musím byť evidovaná? Mám sa dať vyradiť na vlastnú žiadosť? Ďakujem
ivka70
06.05.20,19:31
Evidencia na UP nie je povinna.
veronikasad
06.05.20,19:38
Koľko percent? Poberas dávku v nezamestnanosti?
Katy a R
07.05.20,10:36
Evidencia v tvojom prípade má význam, ak poberáš dávku v nezamestnansti, tiež ak by si chcela využiť napr nejaké príspevky, výhody... skr "nástroje aktívnych opatrení na trhu práce" .
Ak si prácu vieš nájsť sama, resp nehľadáš, ani sa tam znova v blízkej dobe nechystáš zaradiť ... tak sa tam nemusíš unúvať ani chodiť. vyradia ťa aj sami (pre nespoluprácu) . Kvôli znovuzaradeniu do evidencie v budúcnosti??? - je lepšie dobrovoľne požiadať o vyradenie.
michalcova v
07.05.20,13:38
Nepoberám nič. A mám sa dať vyradiť na vlastnú žiadosť? Alebo ako to riešiť keď nechcem byť evidovaná. A mám do 70%.
Ďakujem
veronikasad
07.05.20,15:25
Pokial neplanujes ziadat dotáciu na podnikanie pre obcanov so zdravotnym postihnutim, posli kopiu rozhodnutia o priznani ID a ziadost o vyradenie z evidencie uchadzacov o zamestnanie. Len ak by si si hladala pracu sama, zamestnavatelia su zvyhodneni ak zamestnaju obcanov so zdr.postihnutim a je tam podmienka trojmesacnej evidencie na UP.


Platiteľom zdravotneho poistenia je stat.
Katy a R
07.05.20,21:48
S pravidlami evidencie si oboznámená (aj si to podpísala), poradené tu máš tiež - tak neviem čo ešte by si ...? Je to len tvoja vec - čo spravíš:) ...ja napr by som ani prstom nepohla;) - ale to neznamená, že to máš aj ty tak spraviť