lenka1309
07.05.20,07:08
Dobrý deň prosím Vás neviete mi poradiť mám poslať oprávne údaje ohľadom DP cez elektronickú schránku mala som zlé zaškrtnuté 3% a mali byť 2%. Cez všeobecné podanie ale nemôžem to najsť prosím Vás poraďte mi . Ďakujem
ivka70
07.05.20,05:16
Prichystas si vyplnene tlacivo Opravne DP a to podas cez vseobecne podania, najdes si tam prislusny Financny urad a tam to tlacivo posles.

https://www.slovensko.sk/_img/CMS4/Navody/Nove_ES/postup_pri_spracovani_podania_ovm.pdf
lenka1309
07.05.20,05:41
A kde nájdem všeobecné podanie lebo mi volali že mám napísať iba žiadam prepásať riadok č. a nemôžem nájsť tlačivo aby som to poslala. VŠEOBECNÉ PODANIE - REGISTER toto je to tlačivo?
ivka70
07.05.20,05:44
Ak mas napisat len ziadost, na to tlacivo nie je.
Mozes to napisat bud priamo do tela/textu toho podania alebo napisat ziadost, ulozit si ju do pdf a tu prilozit.
Pozrela si si ten link? Mas to tam aj s obrazkami, len si zmenis adresata.
Samozrejme musis byt prihlasena cez svoj elektronicky OP.
lenka1309
07.05.20,05:49
Ďakujem, a mám ešte jedno DP zle uvedené 3% podavala som ho 3.5. a odklad mám do 30:6. to môžem podať na novo opravné alebo tiež posielať žiadosť. Prosím Vás aké tlačivo dávam Ohľadom 2% komu darujem tie %. Stačí iba ta stránka kde je napísane ohľadom tých 2% vytlačiť.
ivka70
07.05.20,08:25
Ak si robila danove priznanie, prijimaltela 2% zadavas priamo v nom. Ziadost si musis ozrejmit s tym, kto to ma na starosti na DU. Normalne sa vsetko opravuje cez opravne (alebo neskor cez dodatocne) DP.