veera_J
07.05.20,08:36
Pekný deň prajem - môžem Vás poprosiť o radu, ako mám postupovať, keď sme robili zamestnancovi RZD( boli sme posledným zamestnávateľom) a vyšiel mu nedoplatok , ktorý nemáme z čoho zraziť a on chce darovať 2% dane. ako tých pár centov zaplatí, prípadne či to ma zaplatiť na daňový úrad, alebo aký je prosím postup.
veera_J
07.05.20,06:50
takže musí to zamestnávateľ vysporiadať? inak sa to nedá?
ivka70
07.05.20,07:07
Ked ste robili RZD, musite to aj dotiahnut do konca.
veera_J
07.05.20,07:12
"V prípade, ak zamestnanec, ktorému vyšiel nedoplatok na dani, už od zamestnávateľa nepoberá príjmy zo závislej činnosti, nedoplatok na dani vyberie správca dane.

Zamestnávateľ je povinný do 30 dní odo dňa, kedy táto skutočnosť nastala, zaslať správcovi dane na uvedený účel všetky potrebné doklady". toto som našla - nedalo by sa to uplatniť? prípadne neviem aké "potrebné doklady" majú na mysli.
ivka70
07.05.20,08:13
Dalo.
karinôčka
19.05.20,11:10
Vraj by sa to nemalo, ale v tichosti to Daňový úrad akceptuje, ak uhradíte nedoplatok do pokladni (samozrejme pokiaľ je to niekoľko centov). V opačnom prípade oznámite Daňovému úradu, že nemáte z čoho nedoplatok zraziť a zamestnancovi by som oznámila, že ste mu kvôli nedoplatku nevystavili Potvrdenie na 2% dane.
širi1
19.05.20,11:52
a nebol náhodou tento nedoplatok už vysporiadaný v celku ako zúčtovanie zamestnávateľ-danový úrad? tých pár centov dlhuje vám ako zamestnávateľovi; u nás sa to niekedy riešilo vkladom do pokladne. Mala som tiež prípad že vyšlo pár stoviek bývalej zamestnankyni, ktorá to šla zaplatiť na DU a potom som to žiadala späť od DU, lebo to tiež bolo zúčtované v celku za zamestnávateľa voči DU
veronikasad
19.05.20,14:25
DU platbz v hotovosti neberie, musela to uhradiť zloženkou cez poštu alebo prevodom zo svojho učtu - to mohla urobiť aj Vám a bez komplikácii
veera_J
27.05.20,06:32
Ja som aj volala na Daňový úrad, a práve ma tak odporučili, aby sme to riešili platbou do našej pokladne. Spomenuli aj druhu možnosť priamo oznámiť daňovému úradu, ale to moc neodporúčal. tak už neviem
zlatka.b
27.05.20,06:43
Paradox je, že ak by si podal zamestnanec daňové priznanie, tak by tých pár centov nemusel uhradiť a 2% mohol darovať. U zamestnávateľa sa musí aj centový nedoplatok vyúčtovať, aby mohol dať 2%. U skončených zamestnancov je ešte tá komplikácia, že by to mali platiť cez nahlásenie DU. Mohlo by sa toto pravidlo zjednotiť.
karinôčka
27.05.20,07:03
A v akej výške je ten nedoplatok?
veera_J
27.05.20,07:47
pár centov
karinôčka
09.06.20,07:53
Tak zaplať do pokladni a vystaviť potvrdenie na 2% dane...
lenka.ba
14.06.20,20:09
Dobrý večer, takže ak mi u zamestnanca, ktorému robím DP (lebo k 31.12.2019 skončil v tej firme a vyšiel by mu nedoplatok) vyšiel výsledok 0 (inak by to bol nedoplatok 0,06 EUR v RZD), tak nemusím mať stres, že nepôjdu %?