bz5
12.09.06,06:18
Vie niekto poradiť čo s hruškami? Tie, ktoré sa dali zavariť, su zavarené. Časť je tiež posušená, no ostalo ešte kopec hrušiek, ktoré neviem ako zúžitkovať, teda ak sa nepojedia priamo. Čo s nimi?
Marína
12.09.06,05:45
Skús si niečo vybrať tu:
http://recepty.atlas.cz/hledej.asp
kikoza
12.09.06,06:01
Vie niekto poradiť čo s hruškami? Tie, ktoré sa dali zavariť, su zavarené. Časť je tiež posušená, no ostalo ešte kopec hrušiek, ktoré neviem ako zúžitkovať, teda ak sa nepojedia priamo. Čo s nimi?
Pošli ich mne-zbožňujem hrušky:D :D :D
filka
12.09.06,06:41
Ja milujem tuto jednoduchu dobrotku - hrusky rozkrajame na "mesiaciky" (na tanieri pekne do slniecka ulozene),poliat vanilkovym pudingom a posypat grankom.
Rychle sladke pohostenie pre navstevu...
bezradná
12.09.06,06:54
Tento problém som s hruškami riešila aj ja. Nakoniec nás doma napadlo spraviť hruškový džem. Hrušky som ošúpala, pomlela na mäsovom mlynčeku, pridala som kryštálový cukor - ja som ten cukor nevážila, len podľa sladkosti hrušiek som ho pridávala, 2 balíčky vanilkového cukru, 1/2 dl rumu a 1 gelfix. Varila som 3-4 minúty, naplnila do pohárov, na 5 minút som poháre postavila hore dnom, potom som ich zakryla a nechala vychladnúť.

Pozn. Ja osobne tento džem nemusím, ale musela som už spraviť 3 dávky, tak veľmi to ostatným členom rodiny chutí a aj kolegyňa spravila a veľmi si ho pochvaľuje.
Sharon
11.10.06,13:30
Skús tento džem, je výborný - robila som ho. Možno ani jablká nebude treba pridať.

JABLKOVO-HRUŠKOVÝ DŽEM S VODKOU
500g jabĺk a 500g hrušiek umyť, ošúpať a nakrájať na malé kúsky (ja som to nakrájala na väčšie kúsky, hodila do robota a trochu nožmi posekala na menšie). Potom pridať 1 lyžičku kyseliny citrónovej a 500g Extra želírovacieho cukru 2 : 1. Od bodu varu nechať 5 minút povariť, stále miešať. Stiahnuť zo sporáka, pridať 150 ml vodky a dobre premiešať. Hneď plniť do pohárov, uzavrieť a otočiť hore dnom na 10 minút.