liviag
08.05.20,13:29
Mám kupenú budovu v obci, v budove podnikám - pohostinstvo. Nebytovný priestor vedľa mňa je voľný, slúžil ako potraviny. V obci sa nachádzajú aj potraviny, v ktorých hlavným predajným tovarom je samozrejme alkohol. Pani ktorá má potraviny ma hlboko podbila s cenami, keďže nemala žiadne náklady na prevádzku, platí jej to obec. Obec je spokojná, že dedina má potraviny, tak jej preplácajú energie a ona má quasi druhú krčmu vedenú ako predajňu potravín. Obecné priestory, kde sa potraviny nachádzajú budú prerábať, preto mi starosta volal a povedal "predavačku dáme do tvojich priestorov za 120€ + energie!" . Posledný aprílový týždeň som nevedela kvôli pandémii, že budem môcť otvoriť v stredu aspoň terasu.. ona mala otvorené celý čas, ved sú to "potraviny". Tak som sa išla dohodnúť, že dobre, nech predáva alkohol, ale ona od 6 rána (tak mala otvorené aj predtým) do 14,00 a ja budem od 14,00 do večera. Alebo nech má otvorené aj dlhšie, ale po 14,00 nebude predávať alkohol. Nechce o tom ani počuť, že ona alkohol predávať bude. Predáva podstatne lacnejšie, prevádzku nemá schválenú, žiadny urad a mňa starosta nezabudol "upozorniť" že pokiaľ ju tam nebudem trpieť, tak upraví mne otváracie hodiny, od 17,00... Opakujem, som vo vlastných priestoroch a bez nájomnej zmluvy medzi mnou a ňou, prevádzka nie je ohlásená, mám tam druhú krčmu..
?????????????????????????
marleau
08.05.20,11:58
vyhodím ju odtiaľ a pokoj, starosta nech sa trasie o miesto a nie ty o krčmu
pavol54
08.05.20,12:32
prečo nenavrhneš aspoň 500, alkohol predávať môže, ale kde sa konzumuje, či je to v súlade z VZN, Obci ani štátu nesmieš v ničom ustupovať, na koniec ťa ose...ú problémy si budeš riešiť sama
misoft
08.05.20,12:56
liviag - čítam ten tvoj výpočet... a nevychádzam z údivu.
Zaráža ma jeden fakt: vieš (alebo aspoň tušíš), že samospráva "dotuje" súkromný" obchod - prečo si už nepodala podnet na prešetrenie postupu obecného zastupiteľstva a starostu? Nie obci - vyššie! Pretože ak starosta prepláca energie súkromnej osobe na jej súkromné kšefty - je to zneužitie funkcie a nehospodárne nakladanie so zvereným a obecným majetkom a financiami.
Za ďalšie - pokiaľ podávala alkohol priamo v predajni - prečo si nepodala podnet vyššie na prešetrenie dodržiavania nariadení pri mimoriadnom stave?
A k terase - ak mala otvorenú terasu aj počas koronavírusu - prečo si nepodala opäť podnet vyššie pre porušenie nariadenia vlády?

Ak by si to urobila, tak starosta by mal čo vysvetľovať, kde utráca obecné peniaze, majiteľka obchody by musela vysvetľovať, prečo (ak tam bolo viacej osôb v malom priestore) porušila nariadenia.
V každom prípade - ak by sa to všetko potvrdilo - starosta by bol trestne stíhaný (a ak je stíhaný a uznaný vinným - skončil ako starosta), majiteľka - ak by sa zistili pochybenia - dostala by pokutu v takom rozsahu, že by možno i ten obchod zatvorila, lebo pokuta by mohla byť pre ňu likvidačná.

A posledná vec - ak je budova naozaj tvoja (si vlastníkom) - ani starosta ti nemôže a NEMÁ právo ju obsadiť a brať za to peniaze. To by bol jeho posledný kliniec do rakvy - z jeho strany by to bola neplatná nájomná zmluva a peniaze by boli neoprávnený finančný prospech. A za ďalšie - bolo by to neoprávnené užívanie cudzieho majetku. A za to sa aj sedí v šatľave.
Otváracie hodiny - pokiaľ sa ti vyhráža ako predstaviteľ obce (verejne činná osoba) - nahraj si to a podaj opäť podnet OČTK, prokuratúra pre tr. čin vydierania, nátlaku.
Na všetko existuje spôsob, ako tomu zabrániť.
liviag
08.05.20,13:55
Všetko sedí, až na posledné.. ona ten nájom mala platiť mne, ako majiteľke, nie starostovi, mne by dávala tých 120€. A prečo? Lebo stále myslím, že sme ľudia a ked sa vieme dohodnúť, tak sa dohodnime... Ona predáva tie malé flaštičky, ktoré tam u nej priamo aj konzumujú, pijú fľašové pivá, predtým ale riadne nalievala z fľaše..
marjankaj
08.05.20,14:05
To je ako si pustiť blchu do kožucha.
liviag
08.05.20,14:25
Ona má v živnosti predaj destilátov, len predaj, ale nie predaj na priamu konzumáciu
pavol54
08.05.20,14:49
ona čapuje? Alebo si to rozčapujú pred obchodom,ako to je spožívaním alkoholu na verejnosti upravuje to VZN obce?
kukučka
08.05.20,15:02
Misoft a dedina ju zožerie.
buchač
08.05.20,15:16
kukučka (Dnes 18:02) Misoft a dedina ju žoťere.
==================
Hehehe...jak oči.
Ak je lívia tzv. prisťahovalec do dediny, tak smola.

To ostatné v úvodnom texte nemá význam riešiť...