Robert333
09.05.20,23:10
U miestneho predajcu som si objednal miniPC (barebone), do ktoreho som si nechal nainstalovat RAM a HDD. minPC sa ukazalo byt ako vadne, predajca ho reklamoval u distributora a ten vratil peniaze. Dobropisoval mi vsak len samotne miniPC a ziada odo mna, aby som zaplatilvsetky ostatne polozky na fakture, t.j. nielen komponenty - HDD a RAM, ale aj ich instalaciu do toho vadneho miniPC. Ja mu tvrdim, ze mam od neho len HDD a RAM, ktore zaplatim, ale nevidim dovod platit cokolvek ine, kedze som to nedostal. Je nejaky opodstatneny dovod aby odo mna pytal platbu za instalaciu? Aj ked ju vykonal, kvoli vadnemu hardwaru nedoslo k naplnenei mojej objednavky, kotra bola na funkcne skompletovane miniPC s RAM a HDD podla dohodnutej specifikacie.
buchač
10.05.20,05:39
Je nejaky opodstatneny dovod aby odo mna pytal platbu za instalaciu?
===============
Áno...samozrejme, že je.
ivka70
10.05.20,06:08
Dodavatel ti dodal komponenty aj sluzbu.
Nemas dovod sluzbu nezaplatit.
To, ze si musel v zaruke vymienat povodny stroj, s tym nesuvisi.
To sa ti mohlo stat kedykolvek pocas zaruky (co by si robil po 3 mesiacoch - ziadal snad vratit peniaze???). Bud rad, ze si neuctuje vymontovanie.
marjankaj
10.05.20,08:26
Určite si od neho bude naďalej objednávať ďalší PC.
misoft
10.05.20,10:53
Kupoval si si barebone PC - teda základ.. Pridal si ešte ďalšie požiadavky na komponenty. Takže do holého PC sa muselo doplniť montovať! Za to sa platí! A tiež aj za tie komponenty sa platí.
PC si dostal! Už si jeho majiteľom! Že je vadný - rieši sa to REKLAMÁCIOU!!! A tam (v záruke) už neplatíš nič - všetko je na úkor predávajúceho!