Denisa91
11.05.20,11:39
Zdravím. Neviete, či je možné synchronizovať excelovské tabuľky s rôznymi stĺpcami?

PRÍKALD:

Mám jednu veľkú tabuľku (HLAVNÁ TABUĽKA) so zoznamom klientov. Jeden klient na 1 riadok. V stĺpcoch mám rôzne údaje ako sú kontaktné údaje, údaje pre ekonómky, údaje pre právne oddelenie, údaje pre technikov / zamestnancov, údaje k hromadnej korešpondencii a pod.

Rada by som docielila to, že budem mať 4 tabuľky, ktoré sa budú vzájomne synchronizovať.

1. HLAVNÁ TABUĽKA - so všetkými klientmi (riadky) a údajmi (stĺpce). Momentálne cca 500 riadkov a cca 70 stĺpcov.
2. TABUĽKA pre ekonómky, v ktorej budú mať ekonómky všetkých klientov (všetky riadky) , ale iba tie stĺpce, ktoré potrebujú (cca 20 stĺpcov)
3. TABUĽKA pre právne odd. - detto
4. TABUĽKA pre zamestnancov/technikov - opäť by mali len tie stĺpce, ktoré potrebujú, no klientov všetkých. T. j. všetky riadky z Hlavnej tabuľky, no iba určité stĺpce.

Zamestnanci nesmú mať prístup napr. k ekonomickým alebo právnym údajom.
Je možné docieliť to, že ak napr. zamestnanec zmení nejaký údaj vo svojej tabuľke, táto zmena sa prejaví aj v hlavnej tabuľke a ostatných tabuľkách (ak daný stĺpec obsahuju)?

Potrebujem mať tabuľky rozdelené, a teda nestačí mi rozdeliť tieto údaje na hárky, pretože každá tabuľka bude umiestnená inde na serveri.

Ak je to možné, prosím, skúste mi polopatisticky vysvetliť, ako to docieliť. Alebo je nutné, aby som si to dala naprogramovať ako nejakú aplikáciu?

Taktiež je možné v takej synchronizovanej tabuľke zabrániť napr. zamestnancom a ekonómkam, aby pridávali nové riadky / stĺpce a len aby upravovali údaje v už "nahodených" klientoch.

Ďakujem.
Onko
11.05.20,12:35
Podľa mňa je toto už nad rámec toho, na čo je Excel určený. Ak by sa to v ňom aj dalo urobiť, tak, očakávať jednoduchý polopatistický návod je nereálne.

Pre tvorbu databázových systémov je určený skôr Microsoft Access, alebo najefektívnejšie môže byť rovno dať si vytvoriť jednoduchú webovú aplikáciu.
misoft
11.05.20,14:05
Nerealizovateľné!
Ako sa môžu synchronizovať tabuľky, ktoré spolu nesúvisia, nemajú rovnaké pomenovanie?
Synchronizácia znamená, že sa upraví súbor na inom úložisku podľa aktívneho súboru, ale musia mať rovnaké názvy.