Lula1414
12.05.20,05:08
Dobrý deň. Chcem sa opýtať ohľadom toho ako má správne polícia postupovať pri riešení priestupkoch. Nakoľko za mňou prišla polícia žeby si chceli objasniť nejaké veci ohľadom problému ktorý som ja nespáchala. Tvrdili že Pán sa údajne vyjadril že má podozrenie že som čin spáchala ja. Moje tvrdenie si napisal na dokument o priestupkovom konaní a následne mi to dali celé prečítať a podpísať. Moja otázka znie či polícia vykonala správne riešiť niečo takouto formou.
buchač
12.05.20,04:21
Áno.
ivka70
12.05.20,05:04
Mohli ta este predvolat na oddelenie, toto bolo snad jednoduchsie.
ako inak by mali podla teba postupovat? Jednoducho preverovali oznamenie.
dmc
12.05.20,08:27
Ano. A ako formou by si to chcela riesit ? Pozvanie na kavu ? Ci ? Mohli ta aj predvolat. Ide o objasnovanie priestupku.
misoft
12.05.20,14:31
Polícia nerieši priestupkové konanie?
To fakt?
A dopravný priestupok je čo? To tiež potom rieši OÚ?
Polícia rieši PODNET, preveruje, overuje, zbiera dôkazy, výpovede. A keď to vyhodnotí ako PRIESTUPOK - potom sa rozhodne, či to odloží, alebo posunie inde. A môže to aj prehodnotiť - z priestupku na tr. čin. Záleží na nich - Ale prvotné úkony robí POLÍCIA!
lujza.j
12.05.20,14:57
...zakon o priestupkoch https://www.epi.sk/zz/1990-372
Príslušnosť
§ 52

(1) Priestupky prejednávajú obvodné úrady, ak zákon neustanovuje inak.

(2) Orgány Policajného zboru prejednávajú priestupky

a) spáchané porušením všeobecne záväzných právnych predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky,

b) proti verejnému poriadku podľa § 47 ods. 1 písm. l),

c) extrémizmu podľa § 47a,

d) ak tak ustanovuje osobitný zákon.
Lula1414
13.05.20,02:22
Ďakujem za odpoveď. Áno podľa mňa ma mali predvolať osobne na PZ a tam to riešiť. Pretože očividne si niekto zmyslel a vymýšľa si na mna čo som ja vôbec nevykonala.
buchač
13.05.20,05:04
Lula1414 (Dnes 05:22) Ďakujem za odpoveď. Áno podľa mňa ma mali predvolať osobne na PZ a tam to riešiť. Pretože očividne si niekto zmyslel a vymýšľa si na mna čo som ja vôbec nevykonala.
==================
Čo je podľa teba, to je úplne vedľajšie.
Pokiaľ nie je jasné, že o čo sa jedná - o aký priestupok, teda aj o podozrenie alebo krivé obvinenie, tak je to len mútenie vody.
dmc
13.05.20,06:42
Tvoja vypoved po predvolani by bola iná ? Policia objasnuje niektore priestupky. Je opravnena pozadovat vysvetlenie. Spisuje o tom zaznam. Nieje stanovene ze ta MUSI predvolat. Po objasnenni priestupok ukonci, odstupi, prekvalifikuje alebo odmietne oznamenie. Policia ti usetrila cas. Ked sa ti postup nepaci - stazuj sa (hoci neviem na co )
Lula1414
13.05.20,21:14
Polícia mi povedali ohľadom akého respektíve čoho sa týka objasnenie. Ževraj som mala prepichnut 2 gumy na aute, a Pán sa domnieva žeby som to mala biť ja lebo v minulosti sme mali medzi sebou spor. To mi príde také že: Jedna baba povedala.. Bez nejakých dôkazov ma mienia riešiť?
buchač
14.05.20,06:34
Ževraj som mala prepichnut 2 gumy na aute..
Bez nejakých dôkazov ma mienia riešiť?
===================
Tak toto rozhodne nie je priestupok, viď § 245 TZ !!!

...a že boli u teba doma ?...no a čo ???
Ty poznáš policajné vyšetrovacie postupy ???
Povedzme, že jedným vrzom (cestou) obehli viacerých jedincov, od ktorých tiež získali nejaké vyjadrenie...čiže nejaké potvrdenie alebo vyvrátenie dôkazov.
dmc
14.05.20,07:08
Ved od teba ziadali tvoje vyjadrenie. Vvypocuje sa druha strana - co je na tom nepochopotelne. Ved este o nicom nerozhodli iba ziadali tvoje vyjadrenie sa k veci
marjankaj
14.05.20,07:16
Ale na tlačovkách sa hovorí, ako pozatvárajú všetkých(okrem našich) skôr ako sa začne vyšetrovanie.