batorek
12.05.20,13:52
ako mám zúčtovať RZ z príjmov keď firma poslala nie Potvrdenie o príjme ale RZ.Pritom osoba má ešte 3 potvrdenia. Ako a kde to mám započítať. Preplatok mu už aj vrátili vo výplate. batoreček
ivka70
12.05.20,11:54
z akeho dovodu chces robit DP, ked mu bolo urobene RZD (co zodpoveda DP pri prijmoch len zo zavislej cinnosti)? Ak si osoba poziadala o RZD, snad tie 3 potvrdenia k tomu pridala .... potom netreba robit DP
ivka70
12.05.20,11:57
Ak si danovnik poziadal o RZD a neprilozil k nemu vsetky relevantne potvrdenia o zdanitelnych prijmoch, je jeho RZD neuplne a musis mu urobit opravne alebo dodatocne DP (aktualne opravne).
K tomu pouzijes ako podklad uz vytvorene RZD + doklady, ktore v RZD chybaju.
batorek
12.05.20,12:31
Práveže asi podpísala ani nevedela čo. Ona tvrdí že ona chcela potvrdenie o príjme a poslali jej RZ. tie ostatné potvrdenia doniesla a čakala na Potvrdenie a miesto toto jej poslali RZ za tu jednu firmu. Do všetkých príjmov jej mám započítať aj to RZ príjmy až po základ dane ??? ale do zrazených pred. čiže preplatok z RZ nie ???? keď to už dostal naspäť.
ivka70
12.05.20,12:35
Vies, ludia su svojpravni a mali by vediet, co podpisuju. Musela podpisat ziadost o RZD, ked jej ho urobili aj poslali preplatok.

Zapocitat musis aj preplatok ,vsetko, nemozes predsa on ziadat v DP opat.