Jan Kraus
12.05.20,13:56
Z práce mi poslali mailom doklady v súboroch xlsx. Nemohol som ich otvoriť, tak som si kúpil Microsoft office pre študentov a domácnosti. Napriek tomu že je nainštalovaný, naďalej súbory v xlsx otvoriť nemôžem. Je to iba súhrn písmen a znakov. Nevedel mi poradiť ani servisný technik firmy, kde som MS kúpil.
ivka70
12.05.20,12:01
Asi mas zapamatane, ze to ma otvarat nejakym txtovym editorom.

Uloz si subor do pocitaca, klikni nan potom pravym tlacidlom mysi, das Otvorit s (Open with) a tam si vyhladas ten tvoj nainstalovany Excel.
Vyberies si ho, dolu zaklines policko - Vzdy pouzit tuto aplikaciu na otvaranie suborov xlsx a das OK.

Odvtedy uz ti bude taketo subory otvarat v Exceli.
Jan Kraus
12.05.20,12:46
Ďakujem.Súbory som skopíroval do počítača, klikol som na pravým tlačítkom, vybral som súbory otvoriť v Microsoft Word Viever. Žiaden Microsoft Excel sa mi neponúkal. A nešlo to.
mepex
12.05.20,13:33
A ty sa čuduješ, keď na Excelovský súbor použiješ Word Viever?!
misoft
12.05.20,13:45
Miesto nejakého M$ Office si si mal stiahnuť Libre Office GNU licencia) - free verziy kancelárskejo balíka - na 98% nahradí ten M$ balík.
https://www.libreoffice.org/download/download/ (má aj SK lokalizáciu).
A v tom otvoríš ja ten xlsx.
marjankaj
12.05.20,14:03
Ty budeš nejaký počítačový guru, aj s tvojim servisným technikom. Prečo sa neporadíš s nejakým študentom?
ivka70
12.05.20,18:58
Ak tam ten Excel nenajdes, tak ho bud nemas spravne nainstalovany, alebo ho musis vyhladat, skus dat prehladavat.
Otvaranie xls suboru vo Word editore ti spravi presne to, co pises, zobrazi nezmysly.
ivka70
12.05.20,19:00
Alebo to skus inak, otvor ten nainstalovany Excel a v nom daj otvorit subor a najdi ten subor, ktory mas ulozeny v pocitaci.