epijajo
12.05.20,19:32
Prosím o radu, ako postupovať, ak spoločnosť vystavila k dobierke doklad cez ERP, ako zaúčtovať v podvojnom účtovníctve jej úhradu, ktorá bude poukázaná na bankový účet?
avalik
12.05.20,17:45
nerozumiem - vy ste predali tovar na dobierku, vy ste aj dorucovali tovar a vystavili ste doklad z ERP alebo ako? a kto bude poukazovat na ucet - zakaznik???
Žabinka
12.05.20,18:07
buď je dobierka uhradená v hotovosti, alebo na účet.. nie aj-aj.. niekde je asi chyba.. skús to upresniť..
epijajo
13.05.20,13:46
áno, stala sa chyba... mne priniesli doklady na spracovanie a zistila som, že predávali tovar na dobierku, namiesto vystavenia faktúry sa im zdalo byť jednoduchšie vytlačiť bločik z ERP, ten šupli do balíka spolu s tovarom a poslali na dobierku. Prišla som na to, keď som odsúhlasovala banku, pýtala som faktúry k prijatým platbám, a oni že nemajú, že to robili takto. Teraz mám príjmy cez ERP a príjmy na účte. Už to tak nebudú robiť, no potrebujem to dať "do poriadku".
epijajo
13.05.20,13:47
Tovar doručovala Slovenská pošta. V balíku bol priložený doklad z ERP, suma dobierky bola poukazaná na účet
avalik
13.05.20,21:41
takze mate 2x prijem - do pokladne aj na ucet
kedze k platbe na ucet nie je doklad (faktura), mali by ste tuto mylnu platbu vratit na ucet, z ktoreho prisla - a ten, kto tento postup vymyslel, by mal sumu evidovanu v ORP vlozit do pokladne
marjankaj
13.05.20,21:50
No asi iba pako by platil za tovar dvakrát.:eek:
avalik
14.05.20,05:45
no pako vymyslel doklad z orp a pritom vedel, ze platba bude na ucet ... no ten lepsi pripad by bol, ak by na doklade z ORP bola platba kartou a nie v hotovosti - toto ale zadavatelka neuvadza