dalesi
13.05.20,08:19
V apríli sme mali zatvorenú materskú školu a školskú jedáleň, sme obec, využili sme odpustenie odvodov za apríl, podali sme čestné vyhlásenie. Nakoľko sme už zaplatili odvody za apríl, soc. poistovňa nám oznámila, že máme podať žiadosť o vrátenie poistného bez práveho dôvodu. Neviem, či máme podať žiadať o odpustenie odvodov za zamestnávateľa len za tých zamestnancov (MŠ a ŠJ), ktoré boli zatvorené alebo za všetkých zamestnancov. Pracovníčka na SP nám nechcela poradiť, máme to vedieť, povedala. Má s tým niekto skúsenosť, vie niekto poradiť.
mondes
13.05.20,06:37
A aké odvody, za koho ste zaplatili? Ak žiadate o vrátenie odvodov, tak len tých, ktoré boli uhradené.
Jana Motyčková
13.05.20,07:12
Za všetkých - suma za zamestnávateľa.
veronikasad
13.05.20,07:22
Nie sme sice skola, vo štvrtok minuly týždeň som mala podobnu otazku na pracovnicku našej pobocky SP, tiež nevedela, ze sa ide spytat vedúcej a zavola mi... Dodnes sa neozvala.
veronikasad
13.05.20,07:23
Uhradili sme len odvody strhnute všetkým zamestnancom a poslali Čestné vyhlásenie za firmu
dalesi
13.05.20,09:47
Zaplatili sme odvody aj za zamestnancov aj za zamestnávateľa, teraz som napísala žiadosť o vrátenie poistného, ktoré bolo zaplatené a to len odvody za zamestnávateľa za všetkých zamestnancov, ktoré chceme odpustiť. Tak som sa dočítala aj na blogu p. Mihála. Ďakujem všetkým za radu.