bratislava56
13.05.20,12:20
Pracoval som ako vodič z povolania- autobusár. Prehliadky som mal každé 2 roky. Posledná bola v roku 2018 teda ako vodič z povolania platnosť do roku 2020. Od vlani už nepracujem, teda vediem len svoje osobné auto. Je potrebné ísť na novú lekársku prehliadku alebo mi táto platí automaticky od roku 2018 + 5 rokov, teda do 2023. Ďakujem za odpoveď.
ivka70
13.05.20,10:53
Ak nebudes viest vozidlo z vymenovanych v zakone, tak staci ist na prehliadku v roku 2023.

Pravidelným lekárskym prehliadkam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa
-vodiči, ktorí sú držiteľmi vodičského preukazu Slovenskej republiky a ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE,

-vodiči, ktorí sú držiteľmi vodičského preukazu a ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy, motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb.

Ostatní vodiči, ktorí sú držiteľmi vodičského preukazu Slovenskej republiky a ktorí dovŕšili vek 65 rokov, sú povinní podrobiť sa pravidelným lekárskym prehliadkam každých päť rokov.
bratislava56
14.05.20,06:40
Ďakujem, ja to tiež tak chápem, dúfam, že to tak budú chápať aj policajti pri prípadnej kontrole na ceste.