Majkah30
13.05.20,14:46
Po prvý krát mám dieťa na strednej škole a bola som poverená aj pravidelným zbieraním financií na budúcu stužkovú - bezhotovostne na účet. A mám navrhnúť sumu, po koľko sa budeme zbierať. Prosím poraďte, kto máte s tým už nejaké skúsenosti - akú výšku a v akom časovom intervale ste sa skladali na túto udalosť? Ďakujem
ivka70
13.05.20,13:05
Myslim, ze by bolo lepsie sa spytat starsich rocnikov, lebo tie vedia, ake cca. vydavky na stuzkovu vo vasej oblasti a case na stuzkovu vynalozili, pripadne po kolo sa skladaju.
Je totiz rozdiel, ci budete mat stuzkovu v aule skoly za prevadzkove naklady alebo ju budete mat v interhoteli s full servisom.

Alebo si zistite, kolko cca taka stuzkova, aku si planujete, budes stat, teda zaratajte aspon hlavne naklady (pocet osob, miestnost, hudba, strava, ...) a kolko sa budete skladat (ci 3 roky alebo len 6 mesiacov pred) a podla toho rozratajte sumu na roky ci mesiace.

Su ludia, ktorym vyhovuje prispiet jednorazovo alebo len raz za rok, su taki, ktori radsej budu davat mesacne mensiu ciastku (rocna /12).
To vsetko si treba prepocitat na vlastne potencialne naklady a mas sumu.
misoft
13.05.20,13:11
Nerobil som to, ale aby si to mohla splniť, treba na to veľa vecí pozisťovať.
A) Koľko maturantov? A koľko s ním bude hostí?
B) Ktorý podnik? Aké sú cenové relácie, aká bude cena za jednu osobu pri dodanom servise/službe? (Cenový rozpočet na jednu osobu - spolu s A zistíš koľko by mal byť príspevok)
C) Na svoj vlastný účet? Nedoporučujem! Pretože je to "zbierka" (i keď nie je verejná, ale pre uzavretý okruh osôb) - mal by byť oddelený a transparentný (pre kontrolu!).
Toť môj názor a pohľad na vec. Základný.
Katy a R
13.05.20,13:37
úplne bežne si niekto zriadi osobný účet na svoje meno - výlučne na tieto účely, na nič iné neslúži. potom sa zruší. samozrejme výpisy sa kontolujú.
misoft
13.05.20,13:41
Ten účet - je jedno, či na meno, firmu, hausnumero - chcel som len naznačiť, aby tieto financie neprijímala na SVOJ osobný účet, kde má svoje vlastne prostriedky - nikto by nebol rád, aby ako v transparentnom účte niekto videl, koľko berie... platu....:D
Dáša_
13.05.20,13:44
syn práve odmaturoval :), tak mám celkom čerstvé skúsenosti. U nás bolo v triede cez 30 žiakov. Skladali sme sa po 50 € na osobu a školský rok. V rámci štužkovej si niektorí priviedli aj partnera, v tom prípade sa doplácalo. Z tejto sumy vyšla stužková v okresnom meste, všetky veci s tým súvisiace. Teda oznamká, fotenie, poháre, dar, kvetiny, video, fotenie.... Účet sme zriadili vo fio banke na naše meno, lebo to bolo bez poplatkov a kolko sa vložilo, tolko ostalo. Spolu s tombolou im to vydalo aj na víkendovú chatu pre celú triedu

Známa mali stužkovú v inom meste, boli menšia trieda. Šporili rovnako a ešte nakoniec doplácali. Bola to celá chlapčenská trieda, tak možno doplácali partnerky alebo mali väčšiu hostinu
Katy a R
13.05.20,13:46
hádam si len nemyslíš, žeby niekto bol taký spros ... naivný??? ;)
ivka70
14.05.20,07:37
U nas je to uz par rokov, ale dieta posledne 2 rocniky absolvovalao na inej skole, stuzkovu mali v znamom interhoteli v BA so stvorchodovym menu s vyberom zo 6 roznych, s obsluhov, pripravenou salou a pod. a vysla ich o polovicu menej ako jej spoluziakov v povodnej triede v mensom meste, kde im varili kucharky zo skolskej jedalne a mali ju v aule skoly, za ktoru neplatili.
Dandra
14.07.20,11:10
Dobrý deň, na prvom RZ sme sa dohodli na sume, ktorú vyzbierame pred stužkovou. Suma je 300,- eur (navrhla ju triedna ucitelka, rodicia suhlasili). Starsieho syna vysla stuzkova na 240,- eur. Na stuzkovu sme sice vyzbierali viac penazi, ale tie sa potom vratili rodicom (nie detom :-) ). Zalozte ucet na ziaka (svoju dceru, alebo syna). Ucet bude bez poplatkov. Najlepsie by bolo, aby rodicia platili raz rocne, napr. 100,- eur, aby sa Vám to dobre kontrolovalo. Na nasej strednej skole sa z penazi na stuzkovu plati aj obcerstvenie na maturity a zaverecna chata, ktoru si deti sami zajednali.
misoft
14.07.20,15:04
mimotemy
Rada dobrá, ale asi už neskoro - stužková už asi bola...
kopretinka
14.07.20,15:16
Stužková bude za 4 roky