maxo35
13.05.20,22:33
Dobrý deň. Chcel by som poradiť pri dokončení fasády domu z nepálenej tehly. Dom som kúpil zateplený z polovice(severná a západná strana) 5 cm minerálnou vatou, je na nej sietka s lepidlom. Dom je dookola odkopaný, nopová fólia, drenážka. Stropy 10 cm vata, podlahy vybetónované, odizolované od stien. Obvodové steny majú od základu najprv 1-2 rady tehál zo škváry, až potom valok. Na žiadnej zo stien nebadať stopy plesní, vlhkostí, okrem neiozolovaných stien, t.j. vo velkých zimách v kúpelni v rohu trocha mokrá mapka, po vyvetraní ok, a v spálni za postelou sa vyzráža vlhkosť, po odtiahnutí postele na 10 cm , je to ok. Mám pokračovať v 5 cm minerálnej vate? Predpokladám, že v zime bude z vnútra stena teplejšia, a už sa mi nevyzráža na chladnej stene vlhkosť. V zateplených miestnostiach, napr. v kuchyni nebadať pleseň a vlhkosť na stenách. A akú fasádnu omietku navrch následne použiť? Ďakujem za odpoveď.
chandler
18.05.20,10:17
Ak Ti nejde o uspory tepla, len o odstranenie tepelnych mostov, tak mozes kludne pouzit tych 5cm mineralnej vlny. (pri vlne neplatia minimalne hrubky zateplenia ako pri polystyrene). Kedze pracnost je s 5cm rovnaka ako 10cm tak stoji za uvahu aj zvacsenie hrubky, ale nie je to nutne.
Omietka musi byt vysoko paropriepustna, na to pozri nejake systemove riesenia od Baumit pripadne Isover.
maxo35
18.05.20,11:06
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Sieťka + lepidlo klasika? Či aj na to treba niečo špeciálne použiť? S tou 5 cm vatou je to asi takto: keď som len tak veľmi letmo premeral tú stenu, tak niekde možno bude asi do 10 cm, niekde 7,5 a niekde 5 cm, asi takto je to rovné.
chandler
18.05.20,13:31
ano, sietka a lepidlo, ale treba to pozerat u toho Isoveru tie presne znacky - dolezite je aby boli vsetky vrstvy paropriepustne.