rony
14.05.20,07:28
Dobrý deň,
v decembri som vyhrala mobilný telefón v cene cca 800 eur. Spoločnosť mi len povedala, že ho musím zdaniť a potom mi oni peniaze preplatila. Pri daňovom priznaní som povedala našej účtovníčke, že som vyhrala mobilný telefón a že mám platiť daň. Povedala mi, že nemusím.
Teraz mi volali zo spoločnosti v ktorej som vyhrala, že potrebujú doklad, aby mi preplatili daň.
Moja prvá otázka. Je treba vedieť presnú cenu výhry? Dá sa dodatočne v druhom roku urobiť daňové priznanie? Alebo čakať na odpoveď z daňového. Platí sa pokuta? Ďakujem
ivka70
14.05.20,05:38
si podnikatel alebo zamestnanec?
uctovnicka ti robila rocne zuctovanie alebo danove priznanie?
v ktorom roku si vyhrala a kedy ti bola vyhra odovzdana?
spolocnost, kde si vyhrala, ti dala potvrdenie o vyske vyhry?
rony
14.05.20,05:47
Dobrý deň,
Som zamestnanec, vyhrala som v 11/2019 a výhru som dostala v 12/2019. Daňové priznanie mi robila naša účtovníčka. Potvrdenie o sume výhry som nedostala. Ďakujem
ivka70
14.05.20,05:55
1. potrebujes od organizatora sutaze potvrdenie o vyske vyhry a kedze islo o vyhru nad hranicu, kedy nemusi podavat DP, tak urobit opravne danove priznanie typu B, kde danu vyhru zapocitas (pani uctovnicka nech si dostuduje zakon o daniach, vyhru musis zdanit, ak jej hodnota prekroci 350 eur https://podpora.financnasprava.sk/930979-Zdanenie-nepe%C5%88a%C5%BEnej-ceny-alebo-v%C3%BDhry) - cize treba vediet presnu hotnotu vyhry a mat to potvrdene - potvrdenie ti musi vydat organizator sutaze

2. kedze sa posuval termin podania DP kvoli korona, mozes podat opravne DP bez sankcie, nie je to v druhom roku, teraz sa podavaju DP za rok 2019

3. netusim, co ti chce preplatit firma aku dan a ake potvrdenie k tomu chce, lebo tvoje danove priznanie nie je pre nu dokladom.

4. na aku odpoved z danoveho chces cakat? kym zistia, ze si nezdanila vyhru a daju ti to dodanit aj s pokutou? alebo budes dalsich 5 rokov cakat, ci na to nepridu?
ivka70
14.05.20,06:01
Ak si zamestnanec, uctovnicka ti asi robila rocne zuctovanie, nie danove priznanie.
to ale pri vyhre robit nemoze - teda ty si o to nemohla vobec ziadat, lebo tam v ziadosti zaskrtavas, ze si nemala ine prijmy ako prijmy zo zavislej cinnosti - co nie je pravda, mala si vyhru a ty si povinna podat DP, tera uz opravne s udajmi z RZD a dokladom o vyhre