ilona
14.05.20,12:19
Zamestnanec roľníckeho družstva prišiel o prácu a mohol by ísť na predčasný dôchodok, je však člen predstavenstva. Za túto funkciu je prihlásený na nepravidelný príjem do SP. Keď napíše prehlásenie, že sa vzdáva tohoto prijmu a bude odhlásený z SP, môže ísť na predčasný dôchodok? Ďakujem za pomoc.
Mária27
14.05.20,17:32
ilona
15.05.20,04:29
Podľa Vás ho môžu odhlásiť zo SP ? Na základe čoho by som im dokázala, že člen predstavenstva, keď nepoberá za to odmenu nemusí byť prihlásený v SP na nepravidelný príjem? Nechcú ho odhlásiť.
avalik
15.05.20,05:06
nestaci sa vzdat prijmu, musi mu zaniknut narok

takze rozhodnutim organu, ktory mu priznal narok na odmenu za vykon funkcie clena predstavenstva je potrebne aby mu mu tento narok bol teraz odnaty

alebo sa moze vzdat funkcie
ilona
15.05.20,05:40
Ale keď sa vzdá funkcie, tak to bude trvať 3 mesiace a to bude bez prijmu? On za to, že je člen predstavenstva nikdy odmenu nebral, tak na základe čoho bol prihlásený?
avalik
15.05.20,05:58
Ja nevidim do vasich dokumentov, kde je riesene odmenovanie clenov predstavenstva, zmluvy o vykone funkcie clena predstavenstva - na zaklade niecoho predsa musel byt prihlaseny
Mária27
15.05.20,07:19
Zmluvu o výkone funkcie nemusí byť upravená písomne, resp ak aj je písomná, nemusí v nej byť definovaná odmena ako predpoklad zakladajúcim povinnosť platenia odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Ukončite terajšiu zmluvu a založte si novú,
ilona
15.05.20,11:18
Povedali mi, že to môže odsúhlasiť len členská schôdza a tá bude možno aj o rok.
Mária27
15.05.20,11:31
vypovedať písomnú zmluvu môže aj on. Rozhodnutie členskej schôdze môže ďalej platiť bez písomnej formy.