Zuzulik_0
14.05.20,12:23
Dobrý deň,

Chcela by som sa s vami podariť.
Už 4 roky som zamestnaná v súkromnom školskom sektore. 2 roky mi bola predlžovaná zmluva na zástup kolegyň počas MD. Momentálne som na PN kvôli rizikovému tehotenstvu, avšak nastala situácia, že kolegyňa, za ktorú som náhrada sa vracia do práce. Teda ako mi bolo povedané mne sa teda ukončuje zmluva k 22.05. a nová kolegyňa nastupuje 25.5.
Má zamestnávateľ právo na ukončenie pracovného pomeru počas PN. Aké dokumenty na podpis mám očakávať od zamestnávateľa.

Aj naďalej budem pokračovať v PN, až kým nenastúpim na materskú.
Aké mám potom ja povinnosti čo sa týka úradov?


Ďakujem za vašu odpoveď
Tweety
14.05.20,10:24
Skončí sa ti PP na dobu určitú. To, že si tehotná, na jeho skončenie nemá nijaký vplyv. Aké dokumenty? napr. potvrdenie o dobe zamestnania, potvrdenie o príjmov zo ZČ
veronikasad
14.05.20,10:42
ako máš definované trvanie pracovného pomeru v pracovnej zmluve ?
Zuzulik_0
14.05.20,10:44
Znenie dohody je nasledovné:
Pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú, na zastupovanie zamestnanca os. č. 1 počas MD, najdlhšie však do 31. 08. 2019 sa od 26. 08. 2019 mení na dobu určitú, na zastupovanie zamestnanca os. č. 2 počas MD, najdlhšie však do 31. 08. 2020.
Zuzulik_0
24.05.20,10:28
Myslím, že aké dokumenty k podpisu mi môže dať k ukončeniu pracovného pomeru počas PN.
Katy a R
24.05.20,10:45
žiadne:) ... všetko môžeš dostať poštou. Leda ak máš nejaké drahé pomôcky z roboty - tak tie treba vrátiť (zrejjme aj papierovo) - napr auto, NB ...
veronikasad
24.05.20,11:20
Da ti podpisat prevzatie zapoctoveho listu, mzda za maj xrejme este spracovana nebude, aby si prevzala aj potvrdenie o zdan.prijme.

Nie som pravnik, myslim,ze nie je spravny datum ukoncenia prac.pomeru, aj keď ide o vikend. Pracovny pomer konci nastupom do zamestnania zastupovaneho pracovníka. Iba ak by RD ukoncila 22.5.
Zuzulik_0
24.05.20,11:31
čiže nepodpisovať žiadne ukončenie zmluvy ?
Katy a R
24.05.20,11:47
Netreba sa znervózňovať, žeby si nemala materské, alebo čo. Ukončenie tvojho PP si vlastne podpísala už pri podpísaní pracovnej zmluvy. Nič s tým nenarobíš. (jedine ten dátum, ako veronika píše?) . DPN môže trvať aj naďalej - rozhoduje o ukončení lekár - len si potom daj pozor, aby materské bolo presne 6 týždňov pred PTP (v ochrannej lehote tak musí byť) . Potvrdenie o trvaní DPN na konci mesiaca doručíš sama do SP (alebo niekoho pošleš) . Nemusíš ani do roboty chodiť - môžu poslať všetko poštou.
ivka70
24.05.20,11:54
Ty budes podpisovat len prevzatie, pribskonceni PP na dobu urcitu sa od teba ziadny suhlas necaka.
A kludnevto moze byt aj cez vikend, ak RD skonci cez vikend.
Zuzulik_0
27.05.20,15:13
Ďakujem