anmary
12.09.06,08:29
Má niekto nejaký dobrý recept na "kuracinu"? Manžel ju má rád a mne už vysmážané, pečené a paprikáš idú hore krkom. :o
tiny77
12.09.06,07:01
žehličkové kuriatko
sa tak vola preto, lebo si nim mozete vyzehlit, co zle ste napachali. :rolleyes:
1 kura
1 kg kyslej kapusty
1 mala konzerva sampinonov
asi 15 dkg anglickej slaniny
1 pivo :D

sa kura umyje a naplni zmesou kyslej kapusty zmiesanou s kockami slaninky a sampinonmi, co sa nezmesti dovnutra kuraťa, rozlozi sa na dno pekaca, to sa podleje pivom, kuriatko sa posype celou rascou, a zlahka sa nasolí.

da sa upiect.
vyzehlite aj co sa vyzehlit neda :)
garancia. :cool:

priloha: knedlik, zemiakove pyre.
napoj: PIVO :rolleyes:
daniek
12.09.06,07:13
myslím že keď si vyberieš Poradu - Recepty nájdeš tam toho viac než dosť :)
Gabi03
12.09.06,07:17
Ja mám rada pikantné veci.
Kuracie prsia okoreníš, osolíš, dáš na pekáč, potrieš medom zmiešaním s feferónkou, posypeš pokrájaným cesnakom, málo podleješ vývarom a pečieš. Občas ešte potrieš s tým štiplavým medom. Po dopečení ešte môžeš posypať pokrájanou petržlenovou vňaťou. Doma nám to veľmi chutí.
Dobrú chuť
Zita5
12.09.06,07:45
Kuracie prsá, stehná ...čo sa doma nachádza
mrazená mexická zelenina
sterilizovaný hrášok
šampiňóny
paradajky,paprika,cibuľa po 3 ks
horčiča
plátky šunky
plátky eidamskej tehly
oravská alebo údená slaninka
soľ,vegeta rôzne koreniny
šlahačková smotana 2-3 ks
olej

Na plech dáme mrazenú zeleninu , kuracie mäsko , osolíme,okoreníme, potrieme horčicou , poukladáme slaninku nakrájanú na pásiky, na kolieska nakrájanú cibuľu, cesnak,papriku,paradajky, šampiňóny,šunku, olej, zalejeme smotanou a pečieme v rúre . Pred dokončením poukladáme na zapečenú vrstvu plátky syru a dáme späť dopiecť .Ja ten syr nechám len roztiecť .

Príloha ryža,zemiakové pyré .

P.S. zelenina sa môže aj vylúčiť .....nie je potrebné aby tam bola , každý podľa vlastnej fantázie .
Ivana Š
12.09.06,18:34
Viera123
13.09.06,04:49
A ja som si už myslela, že popri Husacine, ideme aj na Kuracinu!:D
Jara
13.09.06,05:04
Jeden aj pre lenivcov a neskúsených:
1 kg soli vysypať na plech a na neho dať umyté kurča alebo kuracie stehná. Ničím nekoreniť. Dať piecť do rúry a pred koncom potrieť surovým maslom. Hotové je keď šťava oddeľuje mäso od soli. To ale spoznáte. Mňam. Lepšie ako grilované
ondrej1
13.09.06,06:12
Zhodou okolností mám od minulého týždňa stiahnuté viacero receptov, ktoré prikladám. Väčsinou ide práve o kuracie.
luna21
13.09.06,06:26
PEČENÉ KURACIE STEHNÁ V DŽÚSE

4 - 6 celých stehien umyť a osušiť
2 dl pomarančovej šťavy -100% (alebo cca zo 4 pomarančov)
1 dl kvalitnej slanej sójovej omáčky
Postup: večer dáme stehná do pekáča (jenskej misy), zalejeme šťavou zmiešanou s omáčkou (viac stehien: vždy zachovať pomer 2/3 šťavy a 1/3 omáčky) a vložíme do chladničky. Občas obraciame (večer, aj na druhý deň). Pečieme v rozohriatej rúre na miernej teplote prikryté kým zmäknú, potom dopečieme odkryté.
Pôvodne tam bol džús, ale so 100%-tnou šťavou je to super - oplatí sa vyskúšať (a až potom krčiť nos)!!!
Tweety
13.09.06,06:27
tiny77, nevieš ma prosí ťa nasmerovať, kde môžem získať informácie ohľadom zahraničných firiem? Potrebuje konkrétne nájsť firmu v obchodnomr registri Egypta.... ďakujemzlezaradilmimotemy
cobeco
13.09.06,06:37
Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
cobeco
13.09.06,06:38
Ja viečm že som mimo témy, ale veď si prečítajte čo chcem - nasmerovať kam mám ísť, táto miestnosť bola najplnejšia, nehodnoť kým neprečítaš....
cobeco
13.09.06,06:47
Tweety a keby si namiesto tých smajlíkov napísal niečo múdre?
Tweety
13.09.06,06:58
Tweety a keby si namiesto tých smajlíkov napísal niečo múdre?
Ja som ťa iba upozornila, že si svoju otázku zaradil v úplne odlišnej téme. Prosím, čo ma spoločné s kuracinou?:cool: Predtým, než dáš svoju otázku prečitaj si prosím ETIKETU PORADY.:eek:
cobeco
13.09.06,08:01
Tweety a keby si namiesto tých smajlíkov napísal niečo múdre?

Tweety ďakujem si veľmi múdra, fakt takéhoto poradcu......
marči
13.09.06,10:10
Skús tento recept ! Mňam!!!!!:)



BLESKOVÉ KURA


Potrebujeme: zemiaky, kuracie stehná, vegeta, smotana na šľahanie

Do pekáča uložíme na kolieska nakrájané surové zemiaky, posypeme ich vegetou. Na zemiaky položíme kuracie stehná a tiež posypeme vegetou a všetko zalejeme sladkou smotanou. Upečieme.

DOBRÚ CHUŤ !
rosemary
13.09.06,10:37
cobeco, prosím zvažuj slova
denisamka
13.09.06,11:40
Aby sme sa vrátili k tej kuracine:
KURACIE PRSIA NA HRIANKACH
Mäso umyjeme, osušíme, pokrájame na pásiky, posolíme, okoreníme a necháme v mise chvíľu postáť. Potom ho na oleji zo všetkých strán krátko opražíme, polejeme vodou a udusíme do mäkka. Do mäsa vmiešame paprikovú nátierku alebo kečup a prilejeme 200ml vody, v ktorej sme rozmiešali 1PL hladkej múky. miešame, kým šťava nezhustne, pridáme hrášok a necháme prehriať a podľa chuti ešte dosolíme.
Vajcia rozšľaháme a posolíme. Chlieb postupne namáčame a na oleji z oboch strán opražíme. Na tanier dáme dva chleby, na ne mäso s omáčkou a posypeme syrom. Ak chceme môžme to dať zapiecť.

2.KURACIE PRSIA NA MANDLIACH A OLIVÁCH
Prsíčka dáme na pekáč, osollíme, posypeme karí korením, podlejeme vodou a dáme piecť. Občas prilejeme vodu, aby bolo dosť šťavy. Vyberieme ich potom na teplý tanier. Mandle dáme na chvíľu do vriacej vody, zlejeme a ošúpeme. Pokrájame na štvrťky(alebo si kúpime už pokrájané na lupienky) olivy (lepšie sú plnené paprikou)na kolieska, šunkovú salámu na malé kocky. Do hlbšej panvice dáme olej, opražíme salámu, pridáme mandle a olivy, zalejeme šťavou z výpeku, prevaríme, ochutíme a zahustíme. Miešame, kým šťava nezhustne a polejeme ňou pripravené prsíčka.
Príloha:ryža, hranolky, varené zemiaky.

DOBRU CHUT!
luna21
13.09.06,11:51
KURACIE STEHNÁ SO SYROM

8 kuracích stehien
20 strúčikov cesnaku nakrájať na plátky
1 šľahačková smotana
40 dkg syra EIDAM nastrúhať na hrubo
mletá paprika, soľ, olej
Postup: stehná osolíme, opaprikujeme a uložíme na olejom vymastený pekáč. Na stehná naukladáme cesnak, zalejeme smotanou a posypeme syrom. Pečieme prikryté cca ½ h, potom odkryjeme a dopečieme.

Dobrú chuť....
marči
13.09.06,15:44
Pripájam ďalšie recepty:

KURČA V ALOBALE


1 kurča
soľ
mleté čierne korenie
3 PL kečupu
80 g tvrdého syra
80 g údenej slaniny
1 veľká cibuľa
1 paprika
2-3 paradajky
1 PL oleja
maslo

Kurča rozporciujeme, osolíme a okoreníme. Slaninu a syr pokrájame na plátky. Cibuľu, papriku a paradajky pokrájame na kolieska. Pekáč vystelieme alobalom, dáme naň mäso, pokvapkáme ho kečupom. Na mäso položíme plátok slaniny, syra, cibule, paradajky a papriky. Pokvapkáme olejom a obložíme kúskami masla. Alobal dobre uzavrieme a dáme piecť asi na 40 minút. Mäso polejeme vydusenou šťavou a odokryté upečieme do chrumkava.

KURACIE PRSIA NA ČÍNSKY SPôSOB

2 PL Solamylu
3-4 PL Sójovej omáčky
štipka čierneho korenia
2-3 vajcia
1 lyžička horčice
soľ, vegeta
2-3 pretlačené strúčiky cesnaku
kuracie prsia
Uvedené prísady zmiešame.Nakrájame si mäsko na pásiky. V tomto páci ho necháme aspoň 4 hodiny, potom pečieme na oleji. Do pácu môžeme pridať aj arašídy.

ŠALÁT Z KURACIEHO MäSA

varené kuracie mäso
1 konzerva kukurice
1 varená mrkva
2 biele jogurty
majolka alebo majonéza
broskyne z kompótu
čierne korenie, cukor, soľ
1 PL horčice
1 cibuľa
sójová omáčka
citrónová šťava
Uvedené prísady pokrájame a zmiešame s ostatnými prísadami.

Možno sa vám bude zdať čudný tento šalát, ale najskôr vyskúšajte, potom ohodnoťte, ako vám chutil !

KURČA SO ŠPAGETAMI

V osolenej vode s trochou oleja uvaríme špagety.
Kuracie stehná trocha roztlačíme, osolíme, kožu na vrchu narežeme a sprudka opečieme. Potom dáme na rošt upiecť.
Pripravíme si omáčku:
Na troche masla opražíme pór, osolíme, pridáme slepačí vývar, šľahačkovú smotanu a trocha maizeny (rozpúšťame ju vo vode). Do alobalu dáme špagety - vyformujeme ako hniezdo, nalejeme na ne omáčku, do nej položíme mäsko a znova polejeme omáčkou. Ešte zabalíme, aby sa spojili chute a neskôr podávame.

:) :) :) :) DOBRÚ CHUŤ !
ondrejvla
13.09.06,15:59
tiny77, nevieš ma prosí ťa nasmerovať, kde môžem získať informácie ohľadom zahraničných firiem? Potrebuje konkrétne nájsť firmu v obchodnomr registri Egypta.... ďakujem

Aj keď si mimo témy skús na tejto adrese :

www.europa.eu.int/eur-lex/sk
Libor4
14.09.06,03:44
Ďalší recept na nekonečnú tému:
Kuracina na zemiakoch
Obielené zemiaky pokrájané na kolieska poukladáme na vymazaný pekáč, pričom každú vrstvu posolíme a okoreníme Provensálskym korením. Na najvyššiu vrstvu uložíme kurča, ktoré sme rozdelili na porcie a posypali soľou, čiernym korením, grilovacím korením a kto chce, tak aj Vegetou a červenou paprikou. Prilejeme do pekáča trošku vody (v priebehu pečenia dolievame podľa potreby!) a dáme najsôr dusiť, neskôr zapekáme. Chutná šťava z kurčaťa sa dostane do zemiakov a spolu to tvorí jedinečnú chuť. Dobrú chuť! (Moja dcéra občas nechce ani tú kuracinu, ale "chodí na zemiačky", ktorých je stále málo...)
tiny77
14.09.06,04:11
Pôvodca textu príspevku: cobeco
tiny77, nevieš ma prosí ťa nasmerovať, kde môžem získať informácie ohľadom zahraničných firiem? Potrebuje konkrétne nájsť firmu v obchodnomr registri Egypta.... ďakujem

Ja som ťa iba upozornila, že si svoju otázku zaradil v úplne odlišnej téme. Prosím, čo ma spoločné s kuracinou?:cool: Predtým, než dáš svoju otázku prečitaj si prosím ETIKETU PORADY.:eek:

a este jedna otazka: A CO MA TINY77 SPOLOCNE S EGYPTOM???
Marína
14.09.06,04:34
..............
denisamka
29.09.06,06:34
V nedeľu som robila plnené kuracie prsia. Prsíčka narež tak, aby na jednej strane ostali spojené, posol, polož na jednu polovicu šunkovú salámu, na ňu strúhaný syr, kolieska klobásy a opäť strúhaný syr. Prsíčka zatvor a okraje spoj špáratkami. Obal v múke, vajíčku a v strúhanke zmiešanej so sezamovými semiačkami. Vypraž. Garantujem, že si oblížete všetkých 20 prstov.
janaGT
07.05.08,07:26
vysvetlíte mi, prosím, aký je rozdiel medzi paprikášom a perkeltom?
lorelei
07.05.08,07:31
vysvetlíte mi, prosím, aký je rozdiel medzi paprikášom a perkeltom?

Robi sa tak isto, len do jedneho - neviem teraz,ktore je ktore - sa prida smotana na zaver, a to druhe je bez.
babi2
07.05.08,07:43
Paprikáš je so smotanou a perkelt je bez.
trisestri
07.05.08,08:02
aj tu je niekolko desiatok receptov na kuracinu http://www.mojerecepty.sk/kurca.html hydina je zdrava,chutna a nepribera sa od nej ak ovšem sa nepodava s duplovanou knedlou :):):):D:D
janaGT
07.05.08,08:07
Paprikáš je so smotanou a perkelt je bez.

ste zlaté, doteraz som si to myslela presne naopak. Takže robievam perkelt a nie paprikáš - čo som si doteraz vždy myslela.
viktorviktor
07.05.08,11:13
paprikáš - pokrm z kúskov mäsa dusených na paprike a podliatych smotanou
perkelt - jedlo z malých kúskov mäsa okorenené paprikou
zdroj http://www.cudzieslova.sk/
Tajomstvo perkeltu spočíva v dusení a postupnom pridávaní malých množstiev vody, aby sme nakoniec získali redšiu jemnú omáčku :-)).
Ježko
07.05.08,11:54
Plnené kuracie prsíčka
Z kuracích prsičiek urobím kapsy a naplním:
do platku šunky zabalím hranolček udeného syra a natlačím do kapsy. Keďže je tam ešte dosť miesta a kapsy sú pružné dotlačím do volného priestoru hrášok, kukuričku, kápiu, resp. podusené šampioňóny. Zašparatkujem, obalím v 3-obale a vypražám. Ako prílohu podávam hranolky alebo ešte lepšie sú americké zemiačky a samozrejmé môže byť aj zeleninová obloha, tatarská omáčka, kečup,... podľa chutí.
Dobrú chuť !
Ježko:)
anklar
07.05.08,12:10
Plnené kuracie prsíčka
Z kuracích prsičiek urobím kapsy a naplním:
do platku šunky zabalím hranolček udeného syra a natlačím do kapsy. Keďže je tam ešte dosť miesta a kapsy sú pružné dotlačím do volného priestoru hrášok, kukuričku, kápiu, resp. podusené šampioňóny. Zašparatkujem, obalím v 3-obale a vypražám. Ako prílohu podávam hranolky alebo ešte lepšie sú americké zemiačky a samozrejmé môže byť aj zeleninová obloha, tatarská omáčka, kečup,... podľa chutí.
Dobrú chuť !
Ježko:)
Vidíš, vidíš, Ježko, čo si vykonal/a? Iba som si prečítala Tvoj recept na toto dobré papaníčko!!! - a pribrala som :). To už ja recepty z Porady ani čítať nemôžem? Spravodlivosť, kde si?:)
Melnick
07.05.08,12:31
mimotemy človek by nepovedal, koľko sa do takej kuracej taštišky pomestí. :D:D:D
Zitulda
07.05.08,12:52
Pridávam svoj recept,v rodine a v kruhu priateľov veľmi obľúbený:
Kurča na cesnaku zapečené syrom
Stehná rozdelíme na hornú a dolnú časť. Cesnak (ja dávam hodne), rozotrieme so soľou. Obrúskom stehná osušíme a dobre natrieme na obe strany cesnakovou pastou. Poukladáme na pekáč na každý kus dáme kúsok -väčšiu lyžičku masla. Podlejeme vodou tak, aby boli stehná do polovičky ponorené. Zakryjeme pekáč alobalom a dusíme kým nezmäknú. Potom odstránime alobal, na každý kúsok nastrúhame syr (naši ho majú radi veľa) a dáme zapiecť, pekne zlatistá kôrka. Ja okrem stehien dávam aj prsíčka. Prílohu k nim podávam štvrťky varených zemiakov,ale potom zapečených s kmínom či bylinkami. Alebo hranolky predsmažené,(neviem presne aké, ale mrazené s označením 1,2,3 - tie upečiem v rúre na suchej panvici. Niekomu chutí tatárka a niekomu uhorkovo-paradajkový šalát so zálievkou.
No žiaľ, keď sa k panvici pred podávaním dostanú moje vnúčatká, určite nik nbude mať syrovú kôrku, preto musím to ustriehnuť ako len viem.
Prajem každému dobrú chuť :)
Rozalka
07.05.08,18:56
Pridávam aj ja obľúbený recept rodiny:
Vykostené kuracie stehná bez kože obalíme akoby v trojobale: múka, vajce (osolené), strúhaný syr,
poukladáme na plech, polejeme smotanou (33%), okoreníme a zapečieme v rúre do ružovučka chrumkavučka.
Môžu byť aj prsia, ale potom je treba aj maslo, inak je to suché.
Zitulda
17.03.09,12:53
Pridávam tiež, je naozaj príma!

Kuracie prsia na cesnaku

1 - 2 hlávky cesnaku
Olivový olej
Kuracie prsia
Syr Bambino (najlepšie s NIVOU)
Sladká smotana
Horčica
Hladká múka (1-2 PL)

Na oleji porestujeme na krúžky nakrájaný cesnak, prsia pokrájame na kúsky a pridáme k cesnaku. Dochutíme podľa chuti (soľ, červená paprika, drvená rasca, mleté čierne korenie) a dusíme do mäkka.
Pridáme dve lyžice horčice. Potom pridáme syr a zalejeme smotanou, v ktorej sme rozhabarkovali múku.
Podávame s ryžou alebo cestovinou.
pasuliatko
17.03.09,13:59
:)
zuzkahris
17.03.09,17:11
Mne sa veľmi osvedčil recept Kura karí:
Kura vykostím, poražím cibuľku nakrájanú na kocky, pridám pokrájané vykostené kuriatko, osoím, okorením / môže sa použiť troška grilovacieho korenia / a keď sa mäsko stiahne, podlejem vodu. Keď už je mäkkučké, zmiešam dve sladké smotany, cca 3 PL hladkej múky a celý sáčik Karí korenia a vylejem na mäsko. Keď začne variť je hotovo:). Najlepšie je podávať s ryžou, je to veľmi rýchly a chutný recept.
erzet
18.03.09,06:29
Jordánske kura

1/2 kurčaťa, 1/4 masla, 500 g zemiakov, 300 ml kečupu, 6 strúčikov cesnaku, 2 cibule, mletá škorica, soľ
Kurča naporcujeme, osolíme, obalíme v škorici a položíme na plech. Zemiaky nakrájame na kolieska, poukladáme na kurča, osolíme, pridáme na kolieska pokrájanú cibuľu, plátky cesnaku a podlejeme vodou. Polejeme kečupom, pridáme plátky masla a pečieme 60 min. pri 200o (to "o" je stupeň) C.
terezamaria
15.04.09,13:17
Najnovšie a najobľúbenejšie, hlavne u detí sú pozdĺžne nakrájané kuracie prsíčka asi na 1 - 1,5 cm pásiky, dĺžky asi 10 cm, osolené, obalené v hladkej múke a ponamáčané v cestíčku - vajíčka, hl.múka, štipku sódy bicarbóny, 1 surový postrúhaný zemiak a trošku vegety. Dá sa to vysmažiť a servíruje sa to s hranolčekmi, opekanými zemiakmi, príp. s ryžou a zeleninovým šalátom.
pasuliatko
04.05.09,09:40
;)
ZuzanaP
04.05.09,10:12
:)
Kuracie prsia nakrájam na nugetky, vyklepem, osolím, okorením a obalujem v bielom jogurte, do ktorého som pridala kari korenie. Nakoniec obalím ešte v podrvených paprikových chipsoch (na pol kila kur. pŕs som spotrebovala jeden veľký balík chipsov) a ukladám na plech, ktorý som vystlala papierom na pečenie. Dám do trúby na 200 stupňov, pečiem asi 20 minút, netreba otáčať.

Najlepšie je to čerstvé.
Lumila
05.05.09,07:05
Vynikajúce a musím podotknúť, že už dávno môj manžel ma tak nepochválil za jedlo, ako sa to stalo včera, keď som pripravila túto dobrotu. Ďakujem
osky
30.09.09,16:17
palestinske kurca

kura naporcujeme a posolime.
cca 1 kg cibule pokrajame na tenke mesiaciky,pomiesame ju s cca 5 dkg cervenej mletej papriky,2 kavovymi lyz.mlet.cierneho korenia a navrstvime na plech na pecenie.
na to pokladieme kusky mäsa a polejeme 1,5 dcl oleja.pokvapkame stavou z 2 citronov a prikryte dame piect na 45 minut-sledujeme.ked cibulovy vypek vychladne a stuhne,posluzi i ako vyborna natierka k nasucho opecenemu chlebu ci sendvicu.
teple podavame s ryzou.
:)miesto kuriatka sa da pouzit i zajac,chuti tiez vyborne.
osky
30.09.09,16:22
nakladane kurca.

1-2 kurcata,sol,olej,1 kg zemiakov,3dcl konzerva hribov,slahackova smotana,1,5 dcl vody,1,5 kavovej lyz.vegety.

kurca naporcujeme,narychlo opecieme v rozpalenom oleji do ruzova.do pekaca navrstvime zemiaky pokrajane na platky a posolime-premiesame.na ne poukladame kurca,posypeme hribami a znova prekryjeme zemiakmi.
vo vode rozmiesame vegetu a tymto polejeme cely obsah pekaca.
dame piect.pecieme pomaly,prikryte.tesne pred dopecenim zalejeme slahackovou smotanou a bez vrachnaka nechame dopiec.
osky
30.09.09,16:29
kuracie sote podla Petra Stasaka

mäso pokrajame na pasiky a poopekame na troche oleja.osolime,pridame troska kari korenia,nakrajane sampiony a na pasiky nakrajanu papriku.prikryte nechame trosku podusit.
medzitym si pripravime ryzu.
potom k mäsku pridame este 1 pretlaceny struk cesnaku,por,kukuricu a paradajky.dobre podusime a do hoteveho este primiesame nasucho oprazene slnecnicove semienka.-prisady od oka,podla chute.
osky
30.09.09,16:36
cinske kuracie prsicka

30 dkg roznej zeleniny-moze byt i mrazena zmes,40 dkg mäsa,40 dkg hlavkovej kapusty-nakrajat na tenke rezanceky,1 stredne velka cibula,sol,cierne ml.korenei,1 polivkova lyz.medu,trochu oleja,stipka kari korenia,sojova omacka podla chuti

mäso nakrajame na tenke pasiky, za staleho miesania opecieme na rozpalenom olaji spolu s medom.podlejeme to troskou vody,pridame zeleninovu zmes a podusime.
odokryjeme,posolime,pridame korenie a kari,tiez kapustu a znova dusime.nakoniec pridame na drobno nakrajanu cibulu sojovu omacku.este chilku podusime a prikryte nechame dovarit na vypnutom sporaku.
priloha:ryza +hranolky
osky
30.09.09,16:43
kura po cinsky

zemiaky,ryza,leco,naporcovane kurca,olej,cesnak,kecup,sol,korenie na kurca alebo kari korenie

na vymasteny pekac poukladame zemiaky nakrajane na hranolky.
na to asi 1,5 klasickej salky/2,5dcl salka/ryze-surovej!!!,oplachnutej.
na to leco-velky pohar/cca 5 dcl/ a na to porcie kurcata,ktore sme pred tym posolili a popotoerali bohato omackou.
pecieme pomaly,nepodlievame len sledujeme.
omacka:
olej ,kecup,roztlaceny cesnak,korenie kari alebo na pecene kura
osky
30.09.09,16:44
pomarancove kurca.
kura posolit,rozrezat na dve polovice,vlozit na pekac.
oblozit kuskami masla-nesetrit,podliat trochou vody a upiect.
kura vybrat a do vapeku kratko ugrilovat 2 pomarance-olupane a rozobrate na mesieciky.
kurca podavame s ryzou oblozene pomarancami.

osbne si myslim ze tych pomarancov to znesie aj viac.
osky
30.09.09,16:54
dietne kuracie mäso

kuracia pecen,kuracie prsia,soj.omacka,paradajkovy pretlak,,1 cibula,miesana zelenina,grilovacie korenie

na oleji spenit cibulku,poopekat nakrajanu pecen,medzitym si v inom hrnci udusime zeleninu.
k orestovanej peceni pridame pretlak a soj.omacku.premiesame a dusime.kuracie prsia narezeme z boku,tak,aby vznikla tzv.kapsa.
do kapsy naplnime restovanu pecen/ak sa nam to nepodari,mozeme prsia na tenko vyklepat a pecen do platku zabalit a previazat nitou alebo spojit specialnymi ihlami na zavitky/.takto pripravene mäso dame dusit,prip.do parneho hrnca.
hotove podavame s dusenou zeleninkou.
ksichtoska
30.09.09,16:58
Ja rada varim kuracie maso, hlavne ked to nezaberie vela casu. Milujem tento recept:
Kuracie mäso nakrajam na pasiky, opeciem na oleji, pridam nakrajanu cibulu. Ked je mäso polomäkke pridám na pruzky nakrajanu šunku a sterilizovanu kukuricu. Povarim, kym mäso uplne nezmäkne. Potom pridam 2 PL kečupu a 2 PL sojovej omačky. Chvilku povarim a nakoniec zalejem sladkou smotanou a necham prevriet. Môžes /nemusis/nakoniec ochutit troškou masla. Vyborne. Mozes podavat s ryzou alebo hranolkami, resp. 1/2 na 1/2. Aspon nam to velmi chuti.
osky
30.09.09,17:02
cinske kuracie mäso so zeleninou

40 dkg na jemno nakrajanej zeleniny/mrkva,zeler,por/,prip.aj mrazena zmes,2 polivkove lyzice sojovej omacky,80 g hribov,30 dkg kuracich prs,1 kavova lyzicka skrobovej mucky,prip.kokosovej mucky,sol,3 polivk.lyzice oleja,1 pol.lyzica cinskeho korenia Kotanyi mix.

v panvici rozohriat olej,a asi 5 min.v nom smazit hriby a zeleninu.ochutit od oka,podla chuti.
toto ked je do mäkka orestovane,prelozime na tanier.
do panvice pridame na pasiky pokrajane prsia,ochutime cinskym korenim,soj.omackou a solou.prazime za staleho miesania do mäkka.
skrob.mucku rozmiesame v troske vode a hotove mäsko zahustime.
pridat zeleninu z taniera a necht vsetko prejst varom,dobre premiesat.
osky
30.09.09,17:07
thajske kuracie kridelka

12 ks kridel,4 strucky cesnaku,1 PL farebneho na hrubo zomleteho korenia,mlety koriander,stipka zazvoru,soj.omacka,2PL medu,100g paradajk.pretlaku,grilovacie korenie podla chuti

kridla umyjeme,osolime,posypeme gril.koreniem a ponatierame poriadne olejom.takto nechame odlezat-marinovat aspon 30 minut.
z ostatnych surovin vymiesame marinadu.
odlezane kridla porozkladame na hrubsi plech,trubu predhrejeme na 200 stupnov.
kridla pecieme za casteho potierania-polievania marinadou do chrumkava a zlatista.
priloha-zeleninova ryza,hranolky,ci pecivo
osky
30.09.09,17:11
mexicke kuracie kridla

cca 1 dcl tekuteho medu zmiesame s 3/4 dcl sojovej omacky a 6 struckami pretlaceneho cesnaku.
na suchy pekac dame cca 1 kg kuracich kridel a zalejeme zmesou.dobre premiesame.
prikryte pecieme na 250 stupnoch do zmäknutia,hotove mozeme nechat este odkryte do chrumkava pripiect.pocas pecenia sa odporuca obcas premiesat.
osky
30.09.09,17:18
kuracie prsia v jogurte

50 dkg kuracich prs,2 normalne biele jogurty,10 dkg struhaneho syra,15 dkg struhanky,2PL sekanej petrzlenovej vnate,sol, cierne ml.korenie,olej na pomastenie plechu

v jednej mise zmiesat petrzlen. vnat,struhanku a syr.
nakrajane kusky mäsa,ako na rezne osolime,okorenime a namocime do jojurtu.potom obalime v struhankovej zmesi a poukladame na vymasteny pekac.pokvapkame este olejom a pecieme 10-15 minut v rure vyhriatej na 180 stupnov do zlatista.
vyborne so zemiakovou kasou.
2009
30.09.09,17:20
Prečo neskúsiť
2009
30.09.09,17:25
alebo