daniek
12.09.06,08:29
čaute všetci,
poprosím o váš názor čo sa týka uvádzania titulu na svadobných oznámeniach.
prečo je to tak že pre rodičov je dôležité aby tam ten tiltul bol uvedený najmä v prípadoch keď vysokú školu má iba žena?
Gabi03
12.09.06,06:36
Lebo sú hrdí na svoje dieťa?! Myslím, že to treba kludne vysvetliť rodičom, že ako to tí snúbenci chcú mať.
Alebo to treba vyriešiť ako ja :) Najprv sa vydať a potom dokončiť výšku.
daniek
12.09.06,06:39
tvoja rada nad zlato :D len ako to zrealizovať žeby cestovanie v čase :D :D :D
Gabi03
12.09.06,06:42
tvoja rada nad zlato :D len ako to zrealizovať žeby cestovanie v čase :D :D :D

No, v niektorých prípadoch je to možno jednoduchšie ako sa dohodnúť v niektorých veciach s rodičmi... :D :D :D
daniek
12.09.06,06:46
asi to rozdelím pre rodinu s titulom a pre známich bez ja som s toho paf bolo mi treba titulu :) :D :)
katkaj
12.09.06,06:54
asi to rozdelím pre rodinu s titulom a pre známich bez ja som s toho paf bolo mi treba titulu :) :D :)

A ty tam ten titul nechceš pretože partner s tým má problém alebo čo? Pretože ja v tom nevidím žiaden problém že žena titul má a muž nie. Neznamená to predsa že jeden je múdrejší ako ten druhý. Alebo to tak ešte rodičia vnímajú že keď má človek titul tak je niečo viac? :eek:
Gabi03
12.09.06,06:58
Ja by som rozmýšľala takto:
1. je to dôležité pre mňa ho tam mať uvedený, alebo ho tam vôbec nechcem?
2. aký majú dôvod rodičia, že ho tam chcú mať? V konečnom dôsledku je to moja svadba.
3. pravdepodobne aj tak už všetci vedia, že školu mám ukončenú. Ak nie, takto to chcú dať rodičia na vedomie ostatným?
4. snúbencovi by to vadilo, alebo mu je to naozaj lahostajne?

V prvom rade ty (?) musíš vedieť, čo chceš. :)
Lenuška
12.09.06,06:59
myslím, že v tomto prípade - svadobné oznámenie - nejde o žiadosť o prijatie do zamestnania a pod.......... sú mi sympatické oznámenia bez titulov.
daniek
12.09.06,06:59
A ty tam ten titul nechceš pretože partner s tým má problém alebo čo? Pretože ja v tom nevidím žiaden problém že žena titul má a muž nie. Neznamená to predsa že jeden je múdrejší ako ten druhý. Alebo to tak ešte rodičia vnímajú že keď má človek titul tak je niečo viac? :eek:

neviem či s tým má partner problém alebo nie skôr nie ako áno na tú tému sme sa vôbec nebavili on to nechal na mňa ale zdá sa mi tam zbytočný
katkaj
12.09.06,07:02
neviem či s tým má partner problém alebo nie skôr nie ako áno na tú tému sme sa vôbec nebavili on to nechal na mňa ale zdá sa mi tam zbytočný

V prvom rade sa musíš ty rozhodnúť čo chceš. A pokiaľ tvrdíš že sa ti tam zdá zbytočný tak si ten problém práve vyriešila. Proste ho tam nedáš :)
Gabi03
12.09.06,07:05
Súhlasím s Lenuškou, hoci na výške si jedna spolužiačka robila švandu, že ona sa vydá až keď bude môcť mať titul na oznámení.

Ale moje skúsenosti so svadbou sú také, že to bola moja svadba a rodičia, hlavne mama samozrejme, tam boli iba ako "poradný orgán" :) Samozrejme okrem vecí okolo hostiny a pod., čo boli výlučne jej parketa. Oznámenia, kyticka, prstene, fotografovanie, kameraman, ... to všetko sme vybavovali s drahým sami.
daniek
12.09.06,07:10
Ale moje skúsenosti so svadbou sú také, že to bola moja svadba a rodičia, hlavne mama samozrejme, tam boli iba ako "poradný orgán" :) Samozrejme okrem vecí okolo hostiny a pod., čo boli výlučne jej parketa. Oznámenia, kyticka, prstene, fotografovanie, kameraman, ... to všetko sme vybavovali s drahým sami.

presne tak to prebieha aj u nás len do tých oznámení sa mi zamiešal otec neviem prečo je to preňho také dôležíté mama je úplne v pohode.
Gabi03
12.09.06,07:13
presne tak to prebieha aj u nás len do tých oznámení sa mi zamiešal otec neviem prečo je to preňho také dôležíté mama je úplne v pohode.

No prvý krok by mal byť spýtať sa ho, prečo to tam chce mať. Ak si študovala denne, zrejme vyložili na teba nemalé financie, a si myslí, že mu to takto môžeš vrátiť. Ťažko mi poradiť, ale môj názor si môžeš prečítať. Najskôr ty poznáš svojho otca a okolnosti. Ak rozmýšľame negativisticky, čo najhoršie by sa stalo, ak by si ho tam nedala? :D
A tiež nie je na zahodenie alternatíva dvoch rôznych oznámení.
daniek
12.09.06,07:17
A tiež nie je na zahodenie alternatíva dvoch rôznych oznámení.

ja som z toho už taká nijaká chcela by som vyhovieť všetkým takže tie dvojité sa mi tiež pozdávajú najlepšie
tvoja rada mi ozaj veľmi pomohla takže dík dík dík :D najmä tá najprv sa vydať až potom ukončiť školu :D :D :D :D :D
Ľuba
12.09.06,07:41
Ja mám tiež titul a manžel nemá a nemala som ho na oznámeniach. Dúfam, že si ma nezobral kvôli titulu...
danielik
12.09.06,07:58
Myslím sí, že nie je potrebné tam titul uvádzať. V poslednom čase vídavam kde už neuvádzajú krstné mená ako kedysi ale svoje zdrobneniny mien. A mne je to takto aj "sympatickejšie". Podľa môjho názoru: však ten titul si budeš písať do konca života. No rozhodnutie je na Vás. Držím palce
Dana K.
12.09.06,08:39
Ja zase poznám opačný prípad. Kamarátka sa vydávala za muža s titulom, ona ho nemala a chcela,aby na oznámení titul mal, aby všetci videli, že si berie inžiniera. Môj osobný názor je, že titul sa na svadobné oznámenia nehodí. Celkovo to niektorí s tým titulovaním preháňajú a hlavne tí, ktorí ho získali ľahko. ale rozhodnutie je fakt na tebe. Prajem krásnu svadbu a ešte krajší manželský život. :) ;) :)
daniek
12.09.06,08:49
Ja zase poznám opačný prípad. Kamarátka sa vydávala za muža s titulom, ona ho nemala a chcela,aby na oznámení titul mal, aby všetci videli, že si berie inžiniera. Môj osobný názor je, že titul sa na svadobné oznámenia nehodí. Celkovo to niektorí s tým titulovaním preháňajú a hlavne tí, ktorí ho získali ľahko. ale rozhodnutie je fakt na tebe. Prajem krásnu svadbu a ešte krajší manželský život. :) ;) :)

presne tak ja ho neuvádzam nikde kde nemusím nie žeby som sa zaňho hanbila ale myslím že v dnešnej dobe je oveľa dôležitejšia šikovnosť a schopnosť presadiť sa a preto mi na oznámení absolútne nesedí
Chava
11.01.07,10:25
presne tak ja ho neuvádzam nikde kde nemusím nie žeby som sa zaňho hanbila ale myslím že v dnešnej dobe je oveľa dôležitejšia šikovnosť a schopnosť presadiť sa a preto mi na oznámení absolútne nesedí



Suhlasím. A v prvom rade budú MANŽELMI a nie kolegovia, kde ten titul rolu hrá.
bábika
07.03.07,15:10
Rozhoduj sa za seba nie za rodičov, ten titul raz máš / i keď je pravda ak ich máš tak ich používaj ja mám 2 a dodnes ich nemám v občianskom ani inde len na diplome/a snáď si vtedy posielala oznámenie o promócii, a ja na tvojom mieste už z ohľadu na partnera by som ho tam nedala.Čo sa týka rodičov, rodičia sa chcú pýšiť, že ich dcéra titul má. Rozhodnutie je na tebe veď je to tvoja svadba no nie? A pre pokoj duše opýtaj sa partnera na názor. S pozdravom Bábika
olinka6226
17.05.07,14:49
podla mna je toto velmi osobna vec, ktora sa netyka prace, cize titul by som si na oznamko nedavala. ked sa s niekym zoznamis, hned dodas ze si inzinierka?? predpokladam, ze nie. Ale treba sa ozaj spytat otca preco mu na tom tak zalezi a mozno pochopi, ze je na svad. oznameni titul zbytocny a ak bude na tom trvat, tak si pre rodinu urob s titulom a pre priatelov a znamych bez...
Paula
17.05.07,15:02
Už je asi dáááááááávno po svatbe ;)
olinka6226
18.05.07,01:20
hm, to mi akosi nedoslo sa pozriet na datum - tehotenska demencia pracuje :o))
Fany
25.09.07,20:00
No ja si myslím, že titul, je v prvom rade uznanie nejakého dosiahnutého vzdelania. Podľa mňa to na svadobné oznámenie vôbec nepatrí. To, že je niekto napr. lekár a iný napr. kominár, nemá nič spoločné so svadbou. Aspoň by nemalo mať. Lebo potom by tam malo byť aj "inžinier" a aj "kominár". Svadba je vec osobná, súkromná, dôležité je, kto si koho berie a nie, kto má akú hodnosť (alebo hodnotu?) Nepáči sa mi to ani na vchodových dverách do bytu, na zvončekoch... pokiaľ to nieje zvonček do pracovnej kancelárie. Prečo mám na ulici oslovovať niekoho pán inžinier, alebo pán doktor? Toto patrí na pracovisko. Na ulici je to pán Novák, pani Ružičková... A pritom si hlboko vážim ľudí, ktorí to naozaj niekam dopracovali.
Lenulienka 84
11.04.08,16:03
Predstavu o oznámení by si mali odsúhlasiť snúbenci. :cool:
lavi
13.04.08,10:07
...ci titul patri alebo nepatri na oznamenie je vec nazoru.....kazdy si to vie sam pre seba zdovodnit a obhajit. ja som videla oznamko kde nevesta titul mala a zenich nie...to mi prislo teda dost odveci. My si tituly davat nebudeme, lebo oznamenia volime v trocha zabavnejsom style a nehodili by sa nam tam, inak proti tomu nic nemam je to kazdeho vec. Len moj nazor je, ze tituly bud obaja alebo radsej bez.
pekarmojko
15.04.08,11:27
čaute všetci,
poprosím o váš názor čo sa týka uvádzania titulu na svadobných oznámeniach.
prečo je to tak že pre rodičov je dôležité aby tam ten tiltul bol uvedený najmä v prípadoch keď vysokú školu má iba žena?
Nesúhlasím, ak žena má titul a môj nastávajúci nemá tak ho tam nenapíšem. V prípade, len vtedy ak by to nevadilo nastávajúcemu. Chlapi sú chlapi, pozor na to. Niekkedy keď povedia že im to nevadí tak naopak vadí. POZOR
A hlavne šťastný život Ti prajem MOJKO z SĽ
jozufo
17.08.11,05:46
No a co takto, dat si ten titul aj na menovku...Nech sa nikto neurazi ale aby mi rodicia robili zo svadby prezentaciu mojho vzdelania, tak to je silna kava...