Onko
17.05.20,00:25
Ahojte,

riešim nejaké kvázi automatické zavlažovanie trávnatých plôch okolo domu, aby vtedy, keď prídu horúce a suché letné dni, sme to tu mali stále zelené.

Viete mi poradiť, koľko vody, povedzme litrov na meter štvorcový, sa odporúča v takéto dni, aby trávnik nevyschol?

Ďakujem.
ivka70
17.05.20,10:02
http://m.zavlahove-systemy.webnode.sk/zavlahovy-system/ako-spravne-zavlazovat-travnik/
buchač
17.05.20,10:12
:eek:

Len kde vziať toľko vody...???
korela
17.05.20,11:21
Každý zavlažuje v oblastiach, kde je vody dostatok a podľa osobných možností. Je to každého súkromná vec, každý má iné priority.
Či je to celosvetovo ekologické, je vec druhá. Už tu raz niekto dosť dávno priložil link, koľko sa minie na americké trávniky aj s energiou na ich kosenie.
O.i. aj vtákom to pomáha a isto aj iným živočíchom.
Dovolila som si aj ja už tento rok poliať solídnejšie ešte pred týmto dažďom, a čakala som iba preto, aby sa krtko nerealizoval. Do rána v strede dva kopce. Keď sme ho zakladali, ešte sa po ne nedávali siete.

Ak si niekto myslí, že cena vody má reálnu cenu ... :-)
Kedysi stačil jeden riaditeľ s námestníkmi, dnes sa podniky úplne zbytočne trieštia na dcéry, služby sa objednávajú u subdo, živí sa dozorná rada, pritom nech mi niekto ukáže nejaké väčšie investície okrem naťahania nových rozvodov do nových častí obcí, miest. Žiadne nové zdroje, čerp. stanice, voda tečie v podstate sama.
Tak načo ten aparát okolo nich?
Treba spomenúť aj rozpredávanie vodárenských pozemkov, to je kapitola sama o sebe. A kto bol vtedy vo vedení miest a obcí.
kukučka
17.05.20,16:15
mimotemy Platí aj menej kosenia, menej treba polievať.
korela
17.05.20,19:58
Ak trávnik nie je aspoň sčasti chránený stromami, tak na dolniakoch sa tráva spáli od slnka, musí sa polievať. Na sídliskách krásne zelené plochy v lete ožltnú. Sahara.