valeriam
18.05.20,10:25
Viete mi prosím poradiť, či je nejaká pomoc štátu pri prenájmoch priestorov, ktoré sa z dôvodu koronakrízy museli byť zatvorené?
Mila123
18.05.20,08:41
prenájom pri Covide zatiaľ nič nie je na papieri....
Katy a R
18.05.20,08:48
len treba sledovať, či sa dačo rieši ? Ale na majiteľa sa môžeš aj hneď obrátiť ... u nás napr si dali na mesto (majiteľa) žiadosti - odpoveď je taká, že sa to rieši, len musia odsúhlasiť nejaký spoločný postup (asik nejakú zľavu dajú? - a možno tiež čakajú, či štát prispeje?)
-------- doplnenie 20.5.:
takže dneska je už niečo schválené - kuk sem - aké sú varianty
http://www.vlada.gov.sk/premier-vlada-poskytne-prispevok-na-najom/
valeriam
18.05.20,08:58
Ďakujem, to áno, dohody sú fajn, ale klienti ma bombardujú, že počuli o príspevkoch štátu a ja teda nič neevidujem, o ničom neviem, tak len pátram, či mi niečo neušlo. (Pre doplnenie- pátram po možnom príspevku štátu na nájomné- či už prenajímateľom, alebo nájomcom)
Katy a R
18.05.20,09:05
ale veď už nejaké príspevky za marec od štátu dostali ?(niečo by mohlo ísť aj na nájom, resp aspoň časť) teraz dostanú aj za apríl .... nájom (zľavu) v prvom rade musia riešiť s prenajímateľom ...
valeriam
18.05.20,10:23
myslela som príspevky na nájomné, klientov mám aj prenajímateľov a aj nájomcov , hlavne prenajímatelia hľadajú nejakú kompenzáciu alebo možnosti, ako prísť k svojim peniazom.
valeriam
20.05.20,14:39
Ďakujem za doplnenie, pomohlo - teda len link na článok, pretože tá akože "pomoc" je o ničom :-(