carolitos
18.05.20,12:48
.ahoj, mam pred sebou potvrdenia o zdanitelnych prijmoch fyzickej osoby (mňa) za rok 2019 , chcel by som sa spytat ci sa niekde na tlacive v nejakej kolonke da zistit, kolko by mi vratil stat pri danovom priznani. dakujem..
Katy a R
18.05.20,10:52
Vypočítaš si skutočnú daň - zo všetkých tvojich zdaniteľných príjmov (u každého daňovníka to môže byť inak aj pri rovnakom príjme) - a porovnáš s preddavkami, ktoré na tom potvrdení máš uvedené:)
doplním:
Zbytočne nešpekuluj - a sprav si DP. Lebo ak si mal malý príjem (žeby nebolo treba) - tak sa ti oplatí, budeš mať preplatok. A ak si mal vyšší príjem - tak to DP spraviť MUSÍŠ. nie je čo riešiť!
Podľa poučenia to zvládne každý - treba si ho prečítať, takisto si treba otvoriť tlačivo DP(na FS) - prepočty ti urobí "samo" .
A ak sa ti nechce - tak si nájdi učtovníčku:)
carolitos
18.05.20,11:02
dakujem, mile ale asi by som potreboval konkretnesie popisat , co mam spocitat a co z coho odpocitat, mam 2 tlaciva od 1 od predosleho zamestnavatela a jedno od sucasneho...ano je kolonka 04 uhrn preddavkov na dan, ale dalej neviem, sorry
veronikasad
18.05.20,11:09
dakujem, mile ale asi by som potreboval konkretnesie popisat , co mam spocitat a co z coho odpocitat, mam 2 tlaciva od 1 od predosleho zamestnavatela a jedno od sucasneho...ano je kolonka 04 uhrn preddavkov na dan, ale dalej neviem, sorry
Nemame vešteckú gulu, zmaž osobné údaje a pprilož potvrdenia na Poradu
ivka70
18.05.20,11:11
Zadaj si udaje z potvrdenia do interaktivneho tlaciva na na danove priznania - spocita ti to .
carolitos
18.05.20,11:15
a to kde najdem? toto ja asi na kapacitu mojho mozgu privela :-(
vicktor
18.05.20,11:16
Hladaj = gugli na nete clanky o danovom priznani, byvaju tam aj priklady pre zamestnanych slobodnych, zenatych, s detmi, dochodcov, s vyhrou v loterii, s dalsim prijmom z prenajmu, z predaja majetku, s dedicstvom, atd. Jeden taky priklad sa bude hodit aj na teba.
Stiahni si tlacivo a zacni vyplnat. Parkrat sa pomylis, ale napokon to dokoncis.
https://www.pravda.sk/trendove-temy/danove-priznanie/
ivka70
18.05.20,11:22
Je to jednoduche,mas tam kontrolu:

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov

Daňové priznanie k dani z príjmov FO (typ A) za obdobie 2018, 2019 (platné od 1.1.2019)
carolitos
18.05.20,11:38
dakujem, vyzera to jednoducho, zacal som vyplnat , ale vobec mi to nejde, normalne mi az zle s toho prislo...ako tomu niekto moze rozumiet, ja asi ani nebudem vediet podat danove priznanie, normalne mozog nepusti tam su cisla 36a 37, 37a atd.....na tlacive su ine cisla 01a 01b 02c atd. :-(((((( ja by som ti to aj poslal prefotene na mail ci by si nepomohla, ale asi na to nemas cas ,naladu..som zufaly, preco toto nerobi zamestnavatel
veronikasad
18.05.20,11:40
Veď to prefoť (zamaž osobné údaje) a prilož na Poradu .... Na Porade sa radí verejne, nie cez maily a SS. Zamestnávatel to robí, pokial o RZD požiadaš do 15. februára.
carolitos
18.05.20,11:45
ok skusim to tak, lebo scvoknem len ako sem pridat subor?
carolitos
18.05.20,12:02
vlozil som to sem cez mobil ale nevidim to tu ....
Katy a R
18.05.20,12:23
nazdravie :) - aj ty si milý;). my predsa nevieme, čo si zač a aké všetky zdaniteľné príjmy si mal ? takže tvoju skutočnú daň si máme vyveštiť?(aj doplnený príspevok)
veronikasad
18.05.20,12:59
Musíš pridať do témy, nie do komentára. Ak sa ti nepodarí, napíš do temy číslo riadku a sumu - každé potvrdenie samostatne.
carolitos
18.05.20,13:59
Pridal som do temy dal ulozit zmeny a neodoslalo to.a vypisovat to je vela.neda sa to sem odoslat.
Katy a R
18.05.20,14:06
kým sa tu morduješ s prílohami - už si si dávno mohol otvoriť to DP - a spraviť:)
carolitos
18.05.20,14:12
:-p ano ale nejde mi to. v ten online formular ma uplne ine kolonky a cisla ako mam na tlacive, ja vobec neviem co kde napisat, vzdavam sa dakujem vsetkym za snahu ale....:-) skusim ist na danovy ci mi pomozu vyplnit to...asi mam v miesto mozgu kostku....
Katy a R
18.05.20,14:17
srandista - aj na dverách majú vycapené, že DP nerobia ... a ešte teraz tam choď! poučenie k DP - je presný návod! (ani si si ho neotvoril, tak sa nevyhováraj)
carolitos
18.05.20,14:21
otvoril som to a skusal, asi musim viac studovat
veronikasad
18.05.20,15:31
neviem ako si tie prilohy prikladal, na obrazovke ich vidím, ale nedajú sa mi otvoriť.
Keď ti je veľa opísať z potvrdenia pár riadkov (bez názvu riadku, len číslo riadku + sumu), tak študuj.
carolitos
18.05.20,15:39
normalne som dal pridat subor a ulozit, asi mal nespravna foŕmat,ked mi napises ktore riiadky to su aby si vedela co s tym ja ich napisem, len napis cisla riadkov ktore treba :-)
carolitos
18.05.20,15:42
ale keby si mi dala mail poslem ti to a je rychle, no asi sa bojis ze som nejakz ylz clovek:-)
veronikasad
18.05.20,16:50
všetky riadky, v ktorých je uvedená nejaká suma ...
ivka70
19.05.20,04:48
ako sorry, este ti niekto bude davat svoj mail, lebo ty nieco potrebujes, tak on odhali pred tebou svoju identitu.
Rozmyslas trochu?
marjankaj
19.05.20,07:12
a čím asi?:eek:
veronikasad
19.05.20,08:42
Na Porade sa témy nemažú