maped
20.05.20,10:22
Poprosím o poradenie.
Fakturujete niekto svojim účtovným jednotkám cestovné?
Ako to uvádzate do svojej vystavenej fa?
Ďakujem veľmi pekne.
ivka70
20.05.20,09:09
a neda sa to zapocitat do ceny prace?
maped
20.05.20,09:16
No ja mám urobený cenník tak, že za vedenie účtovníctva zvlášť, za spracovanie cestovného zvlášť a admin. práce zvlášť (vystavovanie faktúr, kopírovanie dokladov a pod.), tak neviem ako to teraz do fa napísať ?:) Ďakujem.
Tweety
20.05.20,09:19
maped (Dnes 11:16) No ja mám urobený cenník tak, že za vedenie účtovníctva zvlášť, za spracovanie cestovného zvlášť a admin. práce zvlášť (vystavovanie faktúr, kopírovanie dokladov a pod.), tak neviem ako to teraz do fa napísať

Ak je takýto spôsob fakturácie dohodnutý aj zmluvne, potom to vo faktúre rozpíš. Ale všetko by to malo byť zakalkulované do ceny za účtovníctvo.
maped
20.05.20,09:20
Jarka ja nerozumiem, čo si mi napísala? Ja sa pýtam ako napísať do textu svojej fa že som urobila cestovné pre klienta.... neviem čo dáva technik IT?
maped
20.05.20,09:28
Majka, ja mu možno jeden mesiac budem robiť cestovné, potom nebude jazdiť, tak mu robiť nebudem a preto som chcela aby to mal vo fa uvedené, lebo cena za účtovníctvo je fixná a toto sa bude meniť. Tak to môžem rozpísať? Ďakujem srdečne.
Tweety
20.05.20,09:30
Môžeš to aj takto fakturovať v mesiacoch, keď je aj cestovné.
maped
20.05.20,09:32
Ďakujem Majka, ešte prosím môžem tam napísať -výpočet cest. náhrad a spracovanie cestovného príkazu za 04/2020 1x ? Je ten text takto dobre? Ešte raz ďakujem srdečne. Pekný dník!
Tweety
20.05.20,09:38
Ak tam máš uvedené cestovného príkazu, je jasné, že bol len jeden. 1x by som tam už nedávala. Ale ak aj uvedieš, nič sa nestane.
maped
20.05.20,09:54
Majka, akurát som pozrela ešte cenník, mám to tam uvedené že: výpočet cest. náhrad, cestovný príkaz 1mes/1voz.. Keby som uviedla 1 voz ? Je to hlúposť? Ďakujem ešte raz!
mondes
20.05.20,12:03
Podľa mňa cestovné príkazy by si mal živnostník robiť sám. Najlepšie vie,kde všade sa pohyboval. Ale.....všetci vieme, ako to chodí. V praxi všetko robí účtovník (len vtedy je dobrý, ak všetko urobí za živnostníka a samozrejme za dobrú cenu.) ...takže ja pre istotu takéto veci účtujem ako "Ostatné administratívne práce".
maped
20.05.20,12:05
Ďakujem. Ja som mu to tam dala, lebo to mám v cenníku ktorý je súčasťou zmluvy.