Fabre
21.05.20,08:25
Prosim vas musime namontovanie odkvapovych zvodov na garazach ohlasit MsU -stavebnemu odboru ?
buchač
21.05.20,08:31
Túto " otázku " nemôžeš myslieť vážne....či ?

Nahlasovali ste stavebnému odboru aj krytinu (napr. plech, asfalt pásy a podobne) strechy ?
Fabre
21.05.20,08:35
Jedna sa o dodatocne montovanie odkvapov na garazoch a MsU ziadal, aby sme si dali urobit projekt a potom to ich stavebny urad posudi
buchač
21.05.20,08:49
Projekt na odkvapové zvody, dokonca na garáž ??? :eek: :confused:

P.S.:
Idem ja radšej montovať odkvapy...bez projektu, bez ohlásenia, bez posúdenia, bez schválenia.
ivka70
21.05.20,09:14
idete tym snad zasahovat k susedom?
vicktor
21.05.20,10:29
MsU svoje tvrdenie podlozil nejakym predpisom / paragrafom?
Jedine ma napada ze doteraz dazd kvapkal do pody a odkvapove zvody by do usmernili do kanalizacie...
Fabre
21.05.20,11:49
Mesto garaze skolaudovalo a pridelilo im supisne cisla. Za radovymi garazami je bytovka, ktora sa stazuje mestu, ze jej zateka do pivnic. Na spodnej strane / garaze su mierne do spadu / je tiez bytovka, ktorej tiez vadi stekajuca voda. Problem je ten, ze odpadovy kanal je v hornej casti garazi. Preto mesto na zaklade staznosti bytoviek rozhodlo o vyhotoveni projektu, ktory nasledne posudi stavebny odbor mesta
ivka70
21.05.20,11:52
Potom nerozumiem tvojej otazke .... ved postupujete podla projektu ... tam nejde len o namontovanie zvodov, ale aj o celkovy vplyv na okolie ...
vicktor
21.05.20,12:03
Ja tomu rozumiem tak, ze nepostupuju podla projektu.
Nepostupuju podla neho, pretoze projekt nemaju.
Oni odkvapy nepotrebuju, ale mesto im prikazalo nielen ich urobit, ale dokonca dat si projekt vypracovat a predlozit ho na schvalenie, co akciu Zet predrazi.
(mozno sa mylim)
Vsak nech to nechaju po starom. :)
Fabre
21.05.20,12:09
Nemylis sa, je to v stadiu riesenia. Vlastnici garazi sa nevieme dohodnut. Aj moj nazor je nechat to po starom. Mesto nam ich riadne skolaudavalo. Len ci v pripade, ze by sa predsa robili, ci mame ohlasovaciu povinost voci stavebnemu uradu mesta
vicktor
21.05.20,13:48
To neviem.
Studuj: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ohlasenie+a+povolenie
(P.S.: toto mala byt reakcia na Fabreho prispevok 13:09)
ivka70
21.05.20,13:52
Vy musite vyhotovit projekt a ten predlozit SU, nielen instalaciu odkvapov.
Fabre
21.05.20,13:58
Dakujem.