mirkob
21.05.20,11:03
Vcera som predal ojazdene auto , podpisali sme zmluvu vytlacenu z port,autob.sk a dnes mi kupujuci vola ze auto nechce lebo sa nepaci jeho zene a ze podla neho slabo taha adnes vycer mi ho dovezie spat aby som mu vratil peniaze. Ma na to narok ? S autom sa riadne oboznamil bol sa previest a suhlasil s kupou.
ivka70
21.05.20,09:04
a prepis ste vyriesili ako? mas splnomocnenie na odhlasenie?
mirkob
21.05.20,09:07
Mam aj splnomocnenie
ivka70
21.05.20,09:09
Zmluva je platna a dovody, ktore uvadza, nie su dovodmi na odstupenie od zmluvy.
Nemusis auto prebrat ani mu vracat peniaze, mozes auto na neho odhlasit.
Rovno mu to oznam, nech sa neunuva chodit.
Povedz mu ze auto si uz odhlasil - elektronicky :)
mirkob
21.05.20,09:12
Ešte mi tvrdi že on pracuje na sude a on si to vybavi , auto je v perfektnom stave prave preslo bez problemov STK
ivka70
21.05.20,09:17
Co si vybavi?
Od zmluvy by mohol odstupit zo zakonnych podmienok, keby si mu zatajil nejaku skrytu vadu, ktoru auto ma.
Inak su to len silacke reci, rozhodnut sa mal pred kupou.
Skor mam pocit, ze ide o podvod.
Samozrejme, ty mozes suhlasit so zrusenim zmluvy, je to tvoje rozhodnutie.
Ale v takom pripade si auto dokladne pozri, lebo nevies, co s nim za ten cas urobil (napr. ci nevymenil nejake diely) a zuctuj mu pouzivanie auta (aj ked len 24 hodin)
Dáša_
21.05.20,09:25
no, práve sme auto odhlasovali a prihlasovali. A bez súhlasu (plná moc alebo splnomocnenie) toho, na koho to auto prechádza to nejde.Nehovoriac o tom, že kým ho nový majiteľ neprehlási na seba, nechcú zrušiť pzp pôvodného majiteľa. No a okolo elektronického odhlasovania a prihlasovania by sme po tomto týždni mohli písať romány :D Napríklad o tom, že systém nedokáže spárovať platby a podľa všetkého to nejak ručne párujú niekde v Ľupči, či kde.....

Tým som chcela povedať, že tu je pôvodný majiteľ podľa mňa v nevýhode. Keď sa ten druhý rozhodne, že ho neprihlási, tak je to ťažká situácia. Tu pomôže iba dohoda
ivka70
21.05.20,09:51
Na to som sa pytala, pise, ze ma splnomocnenie na odhlasenie. Takze nie je v nevyhode. Ma vsetko, co na odhlasenie potrebuje.
Na zrusenie PZP nam stacilo potvrdenie o odhlasenie z policie, netusim a ani ma nezaujimalo, kedy si ho bol prihlasit novy majitel.
To s elektronickym odhlasovanim som mu dala ako tip, kedze vo stvrtok sa neda odhlasovat fyzicky :)
Xanti
21.05.20,09:52
Ale také zlé to nie je. v utorok kupujúci požiadal o splnomocnenie elektronické, vo štvrtok auto predávajúci odhlásil elektornicky na kupujúceho, kupujúci v piatok (štátny sviatok ) auto nahlásil na seba, uhradil poplatok, a doklady prišli vo štvrtok i značky, a malý technický včera. A bez návštevy polície. Podla mna konečne niečo čo funguje, a zo 7 dnami som rátala.

Akurát mrzí človeka, že ťažné sa nedá zapísať elektronicky, a treba navštíviť políciu.
Žabinka
21.05.20,09:55
prečo sa vo štvrtok nedá odhlasovať fyzicky?.. úradné hodiny sú každý deň, momentálne sú mierne zmenené, je potrebné mať elektronickú objednávku na presný čas..
ivka70
21.05.20,09:56
A mozno sa da, ja si nejako pamatam ,ze vo stvrtok nie je uradny den :) tak mozno na inych uradoch
Žabinka
21.05.20,09:58
nie, už to tak nie je.. a akurát som pozrela, od včera funguje všetko v normálnom režime.. http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=od-20-maja-funguju-klientske-centra-a-ostatne-pracoviska-mv-sr-v-standardnom-rezime
Dáša_
21.05.20,09:59
my sme mali zjavne smolu, po dvoch týždnoch čakania sa zistilo, že platba nenapárovaná. Tak potom kopec telefonátov, kým sa zistilo, kto to môže dať do poriadku. A aj keď už platba bola napárovaná, policajti požiadali o osobnú návštevu. A počas osobnej návštevy konečne začali zisťovať, čo s tým. Takže zjavne závisí od oddelenia. Niekde si s tým policajti poradia a inde nie. A čo sa týka platby, tá bola z našej strany v poriadku, takto na diaľku sme robili mnohé veci a dalo sa. Toto bol fakt zážitok na román :) Teraz už len čakáme, kým predávané auto prihlási nový majiteľ na seba. Som zvedava....
dmc
21.05.20,10:21
nejhorsi je smrt z vydeseni
dmc
21.05.20,10:24
Dáša_ prave preto doslo ku zmene a vyzaduje sa splnomocnenie na prepis vozidla. Splnomocnenim dava splnomocnenec suhlas na vykonanie odhlasenia -aviza zmeny na noveho majitela. Je potom uz na novom majitelovi ci si prihlasi vozidlo alebo neprihlasi - je to uz jeho zodpovednost. Ani poistovna uz nemoze vyzadovat ukoncenie poistenia dolozenim "prihlasenia" vozidla na noveho majitela. Su to iba maniere poistovne ktoru som im aj ja osobne vyvratil a uznali ze mam pravdu. Plne jej postacuje odhlasenie vozidla na noveho majitela. Nemate na co cakat kym si prihlasi novy majitel auto na seba - vas to uz nemusi zaujimat.
Žabinka
21.05.20,10:40
áno, s kópiou odhláseného OEV choďte do poisťovne, a zrušte PZP..;)
Katy a R
21.05.20,10:46
Dáška - pokiaľ viem, tak poisťovňa ani nikdy nepožadovala prihlásenie nového majiteľa! (nový TP) - to bolo len ako náhradná varianta - ak pôvodný majiteľ nemá (neodfotil si ten svoj starý technický so štempľom/dátumom odhlásenia.
Dáša_
21.05.20,10:55
v podstate sme nemali my problem, ale povodny majitel. Manžel bol osobne pri odhlásení, ostatné sme sa pokúsili urobiť elektronicky. A poisťovňa povodneho majiteľa mu pzp nechcela zrušiť. No a u nás to trvalo cca 3 týždne, kým sa podarilo vyriešiť zmätok okolo elektronického prihlasovania. Už je to u nás v poriadku. Tak neviem, kde bol ten hlavný problém. Lebo nás stále naháňal pôvodný majiteľ
Žabinka
21.05.20,11:08
aha, tak vy ste prihlasovali.. ale to nič nemení na tom, že poisťovňa nemá čo čakať kým nový majiteľ vozidlo zaeviduje..
Dáša_
21.05.20,11:36
jedno prihlasovali a jedno odhlasovali
Mária27
21.05.20,11:38
Môžeš mu odkázať, že nová ministerka dáva veľmi dôsledne preverovať všetky sťažnosti na súdnych úradníkov, najmä na kamarátske a korupčné vybavovanie osobných vecí.
Katy a R
21.05.20,11:47
žabka - to bol len starý majiteľ nedočkavý (alebo sa vyhováral);) jasné, že bez dokladu o odhlásení to nejde - ale rozhoduje dátum na "odhláške", takže zbytočne súril, mohol sa odhlásiť sám:)
Dáša_
21.05.20,12:17
počkaj, odhlasovali sme spolu, starý aj nový majiteľ. A čo v tom prípade, ak by starý majiteľ ukončil PZP, lebo odhlásil a nový majiteľ neuzavrel nové PZP? V prvom prípade my sme mali už poistku, keĎ sme kupovali. Ale keď sme predávali staré auto, nový majiteľ PZP uzavreté ešte nemal
Katy a R
21.05.20,12:23
Daška - nový majiteľ má termín - dokedy sa má prihlásiť na DI. Tam už musí mať PZP. medzitým (ak teda to nie je naraz) je nepoistené - netreba jazdiť☺