Bimboka
21.05.20,21:01
Prosim vas, odmena domovnikov sa prevadza z FO, alebo zo sluzboveho uctu ? Za rok 2018 sme to mali vo vyuctovani FO, teraz za rok 2019 tam odmena domovnikom nie je
Bimboka
21.05.20,22:19
Za rok 2018 / a predchadzajuce roky / bola odmena zapocitana vo FO. Teraz ju nevidim nikde
sito
22.05.20,07:41
FPÚaO podlieha v ročnom vyúčtovaní je informatívny a nie je to zálohová položka v mesačnom predpise úhrady za užívanie bytu a to aj ak je byt v osobnom vlastníctve vlastníka bytu.

Keďže máme parlamentnú demokraciu, parlament schválil zákon 182/1993.

Podľa neho ma správa, správca domu predložiť vlastníkom bytov v dome správu o hospodárení s FPÚaO domu za príslušný rok. Musí uviesť jeho počiatočný stav k 1.1., tvorbu počas roku, čerpanie počas roku, a stav na konci roku do 31.12.

Peniaze, odmena za správu domu nie sú súčasťou FPÚaO.

Na čo slúži FPÚaO?

" Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu.

!!! Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. !!!

Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv. "

Je možne tieto peniaze použiť na veci ohraničené výkričníkmi, no nie ich použiť na výplatu odmeny pre osoby vykonávajúce správu domu. Ak, tak je to v rozpore s uvedeným zákonom, alebo nie je v súlade s uvedeným zákonom. :D
Bimboka
22.05.20,07:53
Moja otazka znie ako sa vyplaca odmena domovnikom ? Za rok 2018 bola odmena zapocitana vo FO. Tento rok tam nie je. Neplatime ani zalohove platby na odmenu domovnikov.
sito
22.05.20,11:55
Bim, bom, bam nie som v bytovom dome, nie som zvon, nie som dom. Serú všetci na to, lebo v tom dome, len byt majú, to je ich zlato, o nič iné sa nestarajú, nezaujímajú v čo sa robí v dome. Komu príležitosť tomu dáme?

Príležitosť robí zlodeja.

Komu, ktorým všetkým dávajú vlastníci príležitosť? :D

Takže bude to mať zadarmo. Ale aj tak to padne, padne to hovno na vlastníkov bytov v bytovom dome. :D
buchač
22.05.20,12:05
Bimboka (Dnes 09:53) Moja otazka znie ako sa vyplaca odmena domovnikom ? Za rok 2018 bola odmena zapocitana vo FO. Tento rok tam nie je. Neplatime ani zalohove platby na odmenu domovnikov.
===============
Moja otázka znie :
- prečo nezatelefonuješ správcovi ?
- prečo nejdeš ku správcovi osobne ?
- prečo neplatíte odmenu zástupcovi ?
Bimboka
22.05.20,12:14
Jasne, ze pojdem za spravcom. . Len potrebujem mat informacie ako sa plati domovnik. Ci z FO, alebo zo sluzboveho uctu. Urcite to nerobi zadarmo, len to neviem najst. Nasla som len upratovacku platenu z FO. V zalohovom predpise odmena pre domovnika nie je
buchač
22.05.20,14:51
Máš v hokej a futbal dokopy...
Používaš terminológiu, o ktorej jeden ani nechyroval.
To je aký službový účet ??????

No schválne...ofoť to vyúčtovanie (bez osobných údajov) a pripni, že čo to za čudo.
Bimboka
22.05.20,15:48
Pod sluzbovym uctom mame vedene poplatky za vodu, teplo, TV,SV.
buchač
22.05.20,16:48
Obr. č. 2...položka " náklady zástupcov bytov " - 775,10€
Bimboka
22.05.20,16:55
Boze, ved o tom pisem v otazke. Za rok 2018 to je vo vyuctovani FO 775,10 € a za rok 2019 nikde
buchač
22.05.20,17:05
Dátumy ja nesledujem....na to dlabem.
Ja som bol práve zvedavý, že ako to vyúčtovanie vyzerá.
...a toto máte ako vyúčtovanie za byt ?
Lebo takto nejako má vyzerať vyúčtovanie za byt.
https://www.cas.sk/fotogaleria/539129/odlozte-si-velkeho-sprievodcu-noveho-casu-ako-sa-vyznat-v-rocnom-vyuctovani-za-byt/1/
Bimboka
22.05.20,17:09
Neries prosim hluposti. To je vyuctovanie FO, za byt su dalsie 5 papiere. Zaujima ma, z akeho uctu sa ma vyplacat domovnik
misoft
22.05.20,20:39
Hmmm.... ako na to pozerám - správca bytového fondu teda "riadne" bačuje!
Pozrel som sa na moje vyúčtovanie (z minulého roku) - odmeny pre zástupcov sú síce ako položka, ale je prázdna.
T.z. zástupca nedostáva za svoju "funkciu" ani cent. A pýtal som sa suseda (ktorý je náš zástupca vlastníkov) - správca mu preplatí LEN oprávnené náklady - teda ak používa svoj telefón - tak len tie hovory, ktoré použil pre výkon funkcie. Musí doložiť výpisom hovorov.
Mimochodom - výkon tejto funkcie nie je údržba, oprava a pod. - takže z FO to sa platiť nemá. Je to služba.
Bimboka
22.05.20,22:10
Do roku 2018 sa to platilo z FO, aj upratovacka. Ak je to sluzba, tak by som to mala mat v zalohom predpise - tam nie je. Ani vas domovnik to nerobi zadarmo, len mas rovnaky problem ako ja to najst. Mozno si si vsimol aj to, ze konecny stav uctu FO k 31.12.2018 je 13 482,19 € a pociatocny stav k 1.1.2019 je 13 249,19. Rozdiel 233 €
Bimboka
23.05.20,05:10
Ked uz nemas k tomu viac co dodat, velmi pekne dakujem. Velmi ma tvoja odpoved obohatila