galko
23.05.20,18:38
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať poraďákov, čo sa vyznajú v nových motoroch, čo spôsobuje nepravidené otáčky motora. Ide o nové auto, kúpil som ho pred pol rokom. Za studena ťažšie štartuje, až na druhý pokus. Na sýtič to vybehne aj na 2000, v lete to nie je potrebné. Je to nepríjemné, auto aj bez pridávania plynu ťahá samé dopredu, musím brzdiť. Na voľnobeh pri zohriatom motore napr. pri vyhodení rýchlosti a dojazde z ničoho nič otáčky vybehnú na 1500, potom samé klesnú. Občas cítim počas jazdy slabý zápach benzínu.
Chcem sa spýtať, čo môže byť príčina takéhoto správania motora. Vozidlo má aj vyššiu spotrebu. Za odpovede ďakujem - Galkovič.
buchač
23.05.20,16:51
Je to nové auto ? Nuž je.
Je v záruke ? Nuž asi len bude...
Nepravidelné otáčky a zle štartuje ?
Cítiť benzín ? Vravíš, že hej...

...a ty sa pýtaš na radu od neznámych mechanikov - laikov ? Pritom si nespomenul ani len značku auta ?

No ja neviem...daj na radu iných...ale radšej daj na radu moju.
Zbehni ty radšej ku predajcovi, do servisu ... veď auto je v ZÁRUKE.
pavol54
23.05.20,17:04
písomne požiadať záručný servis o odstránenie závad a na vyzvanie pristaviť. predajcovia aut sú mazaní s radosťou zaprú nos medzi očami.
misoft
23.05.20,21:37
S týmto SÚHLASÍM - nech sa v tom nevŕta a upaľuje do servisu/ k predajcovi - oni teraz majú maslo na hlave... ;)
A do pol roka od kúpy = výrobná chyba.
jelalim
24.05.20,07:56
1. neodpajas uplnou nahodou na noc, alebo pocas doby ked auto nepouzivas akumulator? Ak ano, tak toto sa modermenu autu nerobi a to co Ti auto potom robi je uplne normalne, tvoje auto place.

2. Nemontoval niekto do toho auta dodatocne alarm, alebo "tajne tlacidlo"?

3. auto je v zaruke ak bod 1 a 2 je s odpovedou nie, treba riesit v ramci zarucneho servisu.

4. pri takychto dotazoch sa patri uviest, tym auta, typ paliva, motor a najazdene km.
misoft
24.05.20,09:57
Ten bod 1 - to hádam asi sranduješ. Už vidím, ako do nového auta montuje odpájač autobatérie, alebo ako po príchode vezme kľúč 10 a odpojí akumulátor, aby ráno zase kľúčom 10 tento akumulátor pripojil. A pokiaľ by mal nové auto s autorádiou - zadával do rádia ešte kód.
galko
17.06.20,11:03
ide o Hyundai I20, už som bol s tým v servise, kde urobili diagnostiku a skonštatovali, že auto je v poriadku, vraj tie závady spôsobuje nastavenie z výroby a tieto typy vozidiel také závady majú a oni z tým nič nevedia urobiť. A teraz poraďte všetci odborníci aj laici. Mám pocit, že sa ma snažili rýchlo "vybaviť". Pritom aj mne, ako "neodborníkovi" je jasné, že to môže byť chyba v riadiacej jednotke alebo lamda sonde
duves
17.06.20,11:11
Nove auto nema mať problemy štartovať za studena. Dalej, určite si nemožeš nastaviť žiadny sytič, to robí automatika.
misoft
17.06.20,15:48
Bol si tam v rámci reklamácie? Nie?
Píšeme - REKLAMUJ!
Takže servis sa "vyhovoril" na diagnostiku a závady, ktoré vraj bežne existujú. A ak to bola reklamácia a zamietli - kde je ODBORNÝ posudok? Je to ICH povinnosťou mať odborný posudok pri zamietnutí reklamácie. A oni sami sebe si odborný posudok nemôžu vyhotoviť!

Nesúhlas s prípadným výsledkom reklamácie, pokiaľ nemáš v ruke odb. posudok.
A pokiaľ vozidlo sa nedá riadne užívať (a evidentne má výrobné chyby) - máš právo na odstúpenie od zmluvy.
Nájdi si Zákon o ochrane spotrebiteľa a preštuduj.