Danka123
25.05.20,08:04
Moju handmade tvorbu som bola ohlásiť na DU. Trápi to to účtovníctvo. mienim si uplatniť paušálne výdavky, ale potrebujem vedieť, ako si mám evidovať príjmy. Môj príjem, čo mi príde na účet je + poštovné. môžem to odpočítať z príjmu? alebo ako to mám uviesť v účtovníctve? k môjmu výrobku mám prikladať faktúru alebo pokladničný doklad?
Katy a R
25.05.20,06:39
Danka - už som ti písala, že nič neučtuješ - vôbec nie si učtovná jednotka, ak si ideš uplatňovať výdavky percentom z príjmov! Zopakujem. Si povinná viesť EVIDENCIU PRÍJMOV V ČASOVOM SLEDE . Budeš mať predsa výpis z účtu. a pozri ten zákon...
zze/2003-595/6/10
Danka123
25.05.20,06:41
Ano viem...len čitam kadečo, ze si mam viest aj sklad atd..len si to chcem vsetko upresnit, aby som mala jasno. Ty robís jednoduché účtovnictvo?
Katy a R
25.05.20,06:45
tak si prečítaj zákon (doplním) - a nie kadečo:) pri tvojom príjme 2-3tisícky, čo si písala ti stačí na evidenciu jedna A4 papier (keď už nechceš ten excel) ;) predpokladám, že si nebudeš robiť zásoby na dlhú dobu - ale spotrebuješ hneď
Ak sa ti to rozbehne do oveéľa vyšších príjmov - potom samôžeš začať "trápiť" s učtovníctvom ;)
Danka123
25.05.20,06:49
A Excelom nemám problém ???? len s jednoduchym uctovnictvom..ja poznam skor podvojne....len mu nie je stale jasne ako evidovat tie prijmy...ked na ucet mi príde prijem s postovnym....zakon som citala...
Dáša_
25.05.20,07:33
príjem je všetko, čo ti zaplatí zákazník. Teda aj poštovné. Ako výdavok si uplatníč nakoniec v danovom 60% z tých príjmov ako náklad
Danka123
25.05.20,07:38
Takze staci mi vypis z uctu+faktura na doklad k kazdej platbe? Teda sklad nemusím viesť?
marjankaj
25.05.20,09:14
Nevie, čo ty čítaš alebo nerozumieš.
(10)
Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu v rozsahu evidencie podľa odseku 11 písm. a) a d).
(11)
Ak daňovník uplatňuje pri príjmoch uvedených v odsekoch 1 až 4 preukázateľne vynaložené daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
a)
príjmoch v časovom slede v členení potrebnom na zistenie základu dane (čiastkového základu dane) vrátane prijatých dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov,33)

d)
zásobách a pohľadávkach,