maca88
12.09.06,11:25
Potrebovala by som radu. Ideme kupovat kuchynskú linku, nakolko sme prave kupili neprerobeny byt, tak mame kopec vydavkov s prerabkou. Len nedavno sme skoncili skolu, takze nemame ziadne skusenosti. :( Potrebovali sme najst nieco lacnejsie, ucelne a pekne. Nakoniec sa nam to podarilo, akurat som si nie ista rozmermi. Kuchynská linka bude rohova do L. Dlhsia strana steny ma 2,65 m a kratsia 2,10. To su dlzky steny. Mozem rata rozmer linky tiez 2,65 a 2,10 alebo sa nechavaju rezervy? Chceme si ju naskladat.Treba nechat rezervu aj okolo sporaka - ten ma 50 cm.
dakujem za cenne rady
janaGT
12.09.06,10:14
Najlepšie je dať si poradiť od odborníkov, napr. v Ikei, Decodome ti kuchyňu naplánujú podľa rozmeru miestnosti.
julinka
12.09.06,10:45
okolo chladnicky a sporaka je potrebne nechat si nejaku rezervu. Ja si teraz tiez kupujem kuchynsku linku. Najlepsie je ist si kupit tam, kde Vam to urobia na pocitaci a vyberiete si aky vzor a farbu chcete. Ja si napr. kupujem s plastovymi rohmi, aby sa mi casom neodlupovali rohy skriniek.
Hlinkovx
12.09.06,10:56
a dávaj si pozor..kde máš vodu...aby ti "tiež" odborníci tam potom nenaplánovali akorát koniec resp. začiatok skrinky....
bohužiaľ sa to stáva dosť často...

niekedy je dobré sí urobiť svoj plánik...a podľa rozmerov a miesta, vody, odpadu a elektriky ..si vybrať skrinky ktoré potrebuješ...
janaGT
12.09.06,11:02
Silvika má pravdu, treba dávať pozor aj na takéto veci.
Ja som si dávala robiť kuchyňu nedávno, pán prišiel, premeral, popozeral, kde sú zásuvky, vývod plynu, vody ... navrhol a kuchyňa je na svete.
A som vemi spokojná.
maca88
12.09.06,11:08
Ja som uz dohodnuta aj s vodarom, aj viem presne kde pojde sporak, aj kde by som chcela mat elktr.zastrcky. Aj som sa tu linku videla, v predajni som si ju naskladala. Este nie je ale objednana. Len som sa zabudla infomovat ci je dlzka steny rovnaka s dlzkou linky.Asi tam este razu zabehnem;)
Hlinkovx
12.09.06,11:12
len si riadne skontroluj...aby ti voda sadla ...aby ti potom vodár nemusel prerábať vodu a dopad...alebo ty kupovať novú linku:D

celkom tomuto nerozumiem " Len som sa zabudla infomovat ci je dlzka steny rovnaka s dlzkou linky" .. tým si chcela povedať..že síce si si vybrala linku..ale nevieš...či sa ti tam zmestí?
rozmery linky sú tie vonkajšie...potom už iba na tebe záleží...či chceš napr. dosku pracovnú o kúsok dlhšiu..alebo tak...
Braňo
12.09.06,12:12
Maca, dávam do pozornosti tému, ktorá tu už bola http://www.porada.sk/t9544-hladam-vyrobcu-kuchyn.html?highlight=kuchy%F2a
Marína
12.09.06,19:19
Maca, doporučujem Ti merať na viacerých miestach, pretože v rôznej výške stien môže byť pri práci našich stavbárov rozdiel aj niekoľko centimetrov. Linku si objednaj podľa najužšieho miesta a nechaj ešte vôľu pár cm.
daniek
13.09.06,04:13
my práve kuchynskú linku dorábame a som rada že už pomaly finišujeme presne tak ako ti poradili ostatní "trikrát meraj a raz rež" :D veľa šťastia a hlavne pevných nervov pri prerábaní bytu :D
erzet
16.02.09,11:06
Najlepšie je dať si poradiť od odborníkov, napr. v Ikei, Decodome ti kuchyňu naplánujú podľa rozmeru miestnosti.
Decodomáci sú frajeri
Composite
18.02.09,14:23
jednozančen zákazovka u poliakov, dovezú to domov a namontujú.
ušetrené 50% z ceny.
Kamarát to tak robí už dlho, chcel novú kuchyňu, si ju nakreslil,... nechal si spraviť cenovú ponuku od asi 10 firiem, a u 1 PL firmy, ktorá to spravila za polovicu, všetko rovnaké materiály, kvalita,... aj tak to rada obchodov nakupuje v PL.
Neraz som videl v PL katalogu výrobky čo tu stoja o 25-50% viac