Norme
25.05.20,18:32
Neviete niekto prosim, kolko moze orientacne stat zhotovenie 10 m odkvapu cez 3 garaze. Dakujem
Chobot
26.05.20,00:03
Orientačne od 70 (iba materiál a práca svojpomoc) do .. možo aj 500 €.
Norme
26.05.20,05:53
Tak to je velmi siroka skala 70 - 500 €. Myslel som, ci niekto nema osobne skusenosti s klampiarmi
buchač
26.05.20,06:50
Ako môžeš chcieť osobné skúsenosti ?
Veď na jednom konci republiky fuškár zo 3-5€/na hodinu a na druhom konci štátu si za tú istú prácu vypýta 5-10€...

Ale to si okapy nevieš položiť aj sám, s pomocou kámoša ?
Nekúpiš ale okapy z plechu, ale plastové.
Skladáš jak lego...za 1-2 hodiny niet čo robiť.
Norme
26.05.20,07:01
Uz sa to priblizuje k mojej otazke. Material 70 €, praca 10 € x 2 hod = 20 € spolu do 100 €
marjankaj
26.05.20,07:04
Aha, ty nás chceš iba skúšať:rolleyes:
Norme
26.05.20,07:08
nie
buchač
26.05.20,07:10
Lenže si uvedom jedno.
Kvôli tak malej "zákazke" sa klampiar nebude unúvať...na kieho frasa by sa ondil na smiešnom okape za 20€, keď inde - na celej streche zarobí X krát viac ?

Nezvládneš pripevniť držiaky ? Nevieš nastaviť sklon ?
Nebudeš vedieť položiť okapy do držiakov ? Neporadíš si s založením odtokovej rúry ?
Ako vravím...s plastovými je to hračka. Pred dvoma týždňami sme so zaťom dávali okap na prístrešok.
Norme
26.05.20,07:18
Problem je v tom, ze jeden z nas troch majitelov garazi bez nasho vedomia a suhlasu dal klampiarovi odkvapy urobit a teraz od nas dvoch ziada po 150 €
marjankaj
26.05.20,07:38
Nič mu nedávaj. A odkvapy nech si zoberie späť.
buchač
26.05.20,08:20
Norme (Dnes 09:18) Problem je v tom, ...
==============
Žiaden problém.
- nech zdokladuje materiál
- nech dodá faktúru od klampiara
- nedá, nemá ? Šmar mu do ksichtu pendu a fertig.
- alebo nech si okapy berie ta het
- veď ak by som to hnal do krajnosti ? Veď sused zasiahol do súkromného vlastníctva

...a že ten iniciatívny majiteľ má garáž v strede...či ??? ;)
Norme
26.05.20,10:27
Presne tak to mam v umysle "riesit ". Tuto pracu dokazem aj sam hravo zvladnut. Ten " iniciativny" nema v strede, ma na kraji. Len cez nase garaze sa musel dostat ku kanalu
Chobot
26.05.20,12:08
Tak konečne si nám prezradil, kde je problém.

Za 20 € ti to nikto nepríde urobiť. Musí to najprv vymerať, potom isť nakúpiť materiál, doviezť ho, strávi na stavbe niekoľko hodín...

Za každú cestu si môže kľudne zaúčtovať aj 20 €, to máš už 60 €. A neviem, kde si prišiel na to, že mu to bude trvať 2 hodiny... Spolu s tým nákupom zabije s tým minimálne jeden deň. Takže ak si vypýtal ešte k tomu 100 €za prácu, tak by som povedal, že je to primerané.

Ďalej je otázne, z akého materiálu sú rúry. Najlacnejšie sú pozinkované. O niečo drahšie striekané vo farbe. Ešte drahšie sú plastové. Ale aj tak 450 € dohromady je cena dosť na hrane.

Mal vám dopredu povedať, že to ide robiť a koľko to bude stáť. Takto mu nemusíte dať nič, pokiaľ si cenu neodsúhlasil. Alebo nech presne doloží cenu dokladmi a o tom, že to zaplatil. Mne sa skôr zdá, že chce aby ste to celé zaplatili vy dvaja. Tých 300 € by bolo primerané.
Norme
26.05.20,12:13
Na to, ze 1-2 hodiny a cenu prisiel buchac. Fakturu vraj nema, klampiar to robil ako fusku
pavol54
26.05.20,12:44
aj keď to robil ako fušku, ale materiálové náklady sú jasné. aj náklady na dopravu sú jasné takže visí v lufte cena práce na ktorú sa ohodnotil. Niekto si myslí že náklady na dopravu sú len spotreba phm, Nakoniec zistíš že náklad na prácu je hore dole 20 eur. Keď zoberieš že by si účtoval dochádzku každému samostatne v prípade že by to nebola jedna práca pre troch.
buchač
26.05.20,12:48
Chobot (Dnes 14:08)
Ďalej je otázne, z akého materiálu sú rúry. Najlacnejšie sú pozinkované. O niečo drahšie striekané vo farbe. Ešte drahšie sú plastové. Ale aj tak 450 € dohromady je cena dosť na hrane.
-----------------------
Najlacnejšie, ale zároveň naprácnejšie sú plechové...kde sa strihá, reže a náaledne spájkuje.
Možno trochu drahšie sú plastové...ale najjednoduchšia práca....zvládne aj laik. Postačí pílka na železo, prípadne teplovzdušná pištoľ (ale nahriať sa dá aj inak).

450€ ? Možno tak v Blave alebo okolí...tam od dobroty nevedia, čo pýtať.
==================
Norme (Dnes 14:13) Na to, ze 1-2 hodiny a cenu prisiel buchac.
--------------------------
Ja som z ničím neprišiel...vravel som, že mne so zaťom to trvalo cca 2 hoďky...lenže my sme strojári a nie ITáci. ;)

Cenu nie je problém zistiť.
Nejaké žľaby...maximálne dva kusy.
Jedna odtoková rúra.
Jeden zberný odtok...a pár držiakov.
Všeho všudy pár éčiek.
marjankaj
26.05.20,13:22
Takto:
Potrebuješ tie odkvapy? Pýtal si od teba súhlas, či to môže viesť cez tvoj majetok?
Pýtaj od neho mesačne nájomné za to že užíva tvoj majetok.