paul13
25.05.20,17:37
Jak řešíte problémy se zácpou?
Mám už dost pokročilý věk, takže tyto potíže se u mne občas objeví.
Já jsem spíše na přírodní prostředky. Vyzkoušel jsem švestky (zavařené ve špetce soli - zajímavé je,
že jsou sladké a chutné), potom Psyllium, pomleté lněné semeno, piju dostatek vody, většinou mám dost
pohybu, různé čaje z bylinek, změnil jsem stravu (vláknina) apod. Některé z uvedených prostředků po čase
pomohly.
Nedávno mne napadlo při sledování přímých přenosů v TV z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam
doporučovaný "psí dech", resp. "psí dýchání". Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to
při zácpě pomohlo.
a_je_to
25.05.20,17:45
Pokiaľ zácpa nie je výsledok choroby, ale iba zlého zažívania, tak určite by malo pomôcť do 2 hodín pitie vody z kyslej kapusty. Aj kúpenej v igelitovom sáčku, býva jej tam aj 3 deci. Postupne 1 deci každú hodinu, až do účinku. Nemôže sklamať, ale nie pred spaním, najlepšie na lačno.
duves
26.05.20,11:43
Ľanove semeno, nepomlete. A viac krat za deň. Na noc určite. Na zapíjanie je možno aj mlieko chutnejšie. Verím, že to pomôže.
buchač
26.05.20,11:50
Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to při zácpě pomohlo.
Daj si Šaraticu alebo zajačicu...len aby si potom nebol prekvapený, keď sa poserieš.
;) :D
bulino1
08.09.20,11:00
Ak zapcha nie je sposobena chorobou, tak potom jednoznacne dostatok tekutiny a vlakniny. Ja zvyknem kazde rano pohar vlaznej vody a vela zeleniny, ovocia + celozrnne pecivo. Ak sa ti nechce jest tolko vlakniny, skus psyllium - rozpusti sa do vody a vypije. Ma ale trosku blbu chut. Popripade inu vlakninu napriklad vlakninu guarovu gumu. Ta ma kusok lepsiu chut.
Terezia13
08.09.20,17:03
skúšala som a nič sa nedialo, ani som nekričala - utekajte nožičky, lebo vám oka.... pätičky, jednoducho nič:D,D:D
buchač
08.09.20,18:00
Sa neposer...
marjankaj
08.09.20,19:43
To nie je problém. Ja som sa.:---
buchač
08.09.20,19:49
...z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam...
==================
Už len porodiť chýba...:D :D :D
buchač
08.09.20,20:11
Traja (viď nižšie) sa už posrali...;)
Maria_Ze
02.10.20,09:58
Toto nepoznám, nabudúce vyskúšam, ďakujem!
buchač
02.10.20,09:59
Sa neposer....:D :D :D