nameless_one
28.05.20,09:13
Zdravím, so susedou sme sa dohodli ze by sme odkupili cast jej pozemku kde ma zahradu. Problem je ale v tom ze na danu cast zasahuje pristavba z jej domu. Tuto pristavbu by ale chcela aj tak dat zburat pretoze je v zlom technickom stave. Idealny stav by bol ze by sa najskor zburala pristavba a potom by odpredala cast pozemku. Buranie vsak chcela suseda prave financovat z prostriedkov z predaja pozemku, nema dostatok vlastnych zdrojov. Je mozne odpredat cast pozemku aj ked nan zasahuje cast nehnutelnosti?

Pre lepsiu predstavu prikladam obrazok z katastra. Cast vyznacenu cervenou farbou by sme chceli kupit, no zasahuje tam cast nehnutelnosti na parcele 712. Tato cast sa ale ma zburat.

Vsetky parcely 710 - 716 partia rovnakej majitelke.
ivka70
28.05.20,07:22
ta pristavba je aj zakreslena na katastri na tom pozemku?
alebo budete ten pozemok na odkupenie davat zamesriavat a delit cely pozemok, kde je dom a pristavba?
nameless_one
28.05.20,08:03
pridal som obrazok so zakreslenou situaciou, ta pristavba je zakreslena na katastri
ivka70
28.05.20,08:05
Kedze nejdete kupovat cele existujuce pozemky, ale pri niektorych len casti, musi byt to byt zamerane a rozdelene.
Pokial pristavba nebude zburana a ten stav aj zakresleny do katastra, ten pozemok vam nerozdelia.
marjankaj
28.05.20,08:18
Parcela 712 zasahuje do parcely 714? To myslíš vážne?
Mária27
28.05.20,08:36
Urobte zmluvu o budúcej zmluve a dajte jej zálohu.
Chobot
28.05.20,23:36
Ja v tom nevidím problém.

Pre ozrejmenie - pozemok č. 712 je parcela pod nehnuteľnosťou, teda nezasahuje do parcely č. 714. Je to samostatná parcela, na ktorej je postavená nehnuteľnosť.

Myslím si, že nie je problém geometrickým plánom rozdeliť parcelu č. 712 ba 2 nové parcely a jednu z nich previesť kúpnou zmluvou na teba. Ničnebráni tomu, aby nehnuteľnosť zostala vo vlastníctve pôvodného majiteľa a časť pozemku pod ňou sa previedla na iného majiteľa. Zvyšné pozemky (714, 715 a 716) predpokladám, že nebude problém prepísať.

Následne môže suseda nehnuteľnosť zbúrať a tým sa uvoľní tá tvoja novozniknutá parcela. Bude to chcieť ale pár vkladov a záznamov do katastra
nameless_one
29.05.20,10:59
nie, nezasahuje, ten cerveny stvorec som len zakreslil ja, tu cast by som chcel kupit