merush
28.05.20,21:53
Podnikatel SZČO poskytujuci sluzby prijima trzby len na ucet. Zamestnancovi vsak musi vyplacat mzdu v hotovosti a kvoli tomu aj dotovat pokladnu. Ma povinnost evidovat vklady do pokladne a tiez vyplatu mzdy cez VRP?
dakujem
mondes
28.05.20,20:09
Je rozdiel VRP a účtovná pokladnica. Cez VRP má povinnosť evidovať len tržby. Ak tržby prijíma len na BÚ, nemá povinnosť mať VRP. Ak nemá peniaze v účtovnej pokladnici, tak si zaúčtuje "Osobný vklad podnikateľa", alebo výber z účtu a následne dotácia pokladne cez PP.
merush
29.05.20,06:45
Dakujem. Uctovnu pokl.rozumiem, ide mi o VRP- teda dotovanie VRP (z uctu alebo os.vkladom podnikatela) nie je potrebne realizovat a ani vyplatu mzdy formou vyberu z VRP?
Tweety
29.05.20,06:47
merush (Dnes 09:45) Dakujem. Uctovnu pokl.rozumiem, ide mi o VRP- teda dotovanie VRP (z uctu alebo os.vkladom podnikatela) nie je potrebne realizovat a ani vyplatu mzdy formou vyberu z VRP?


Výplata mzdy nie je príjmom a už vôbec nie tržbou, rovnako ani dotácia pokladne. Nemáš to prečo evidovať cez ERP ani VRP. A teda, keď výplatu neeviduješ cez VRP, nerobíš ani jej dotáciu. Mzdy vyplatíš riadne cez pokladňu.

Ale to už máš zodpovedané. Nehľadaj problém tam, kde nie je.
merush
29.05.20,07:05
Dakujem :)
veronikasad
29.05.20,07:30
Preco riesis VRP, ked tam žiadny príjem nemáš? Mzdu vyplacas z firemnej pokladne