Osadník
31.05.20,00:22
dobry den, nahraval som podcast ako cez telefonicky hovor na zaciatku som povedal ci suhlasi z nahravanim bolo odpovedane ano... mal by som to mat nejako ešte pre istotu osetrene alebo netreba? vytvoril som si aj elektronicky formular (Elektronický formulár poskytnutia súhlasu s vytvorením, spracovaním a rozšírovaním zvukového záznamu) vyzadujem tam len meno priezvisko staci to alebo by to bolo lahko napadnutelne? v prilohe posielam ukazku dakujem



https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=164901&stc=1&d=1590878188
ivka70
31.05.20,06:28
ak takymto sposobom podnikas, mas k tomu vypracovanu komplet dokumentaciu GDPR?
Osadník
31.05.20,06:58
nepodnikam, nemam vypracovanu dokumentaciu je to len zabavka kde volam priatelom.
misoft
31.05.20,09:09
Hmmmm..... zábavka.
Uvedom si jedno: aj keby udelil súhlas, ty by si to použil a následne dotknutá osoba by súhlas odvolala - ten hovor, podcast je už VEREJNE dostupný i napriek nesúhlasu. A už by si mal veľké problémy s GDPR.
Ak niečo raz zavesíš na sieť, nikdy to úplne neodstrániš.

Rada: vykašli sa na takúto hlúposť, mohol by si niekedy v budúcnosti na to veľmi tvrdo doplatiť.
Osadník
31.05.20,11:57
ak si to niekto rozmysli nahravku stiahnem z internetu...
dobre, a ked niekto robi rozhovor cez mikrofon ze ma hosta alebo v radiu to je ako riesene? cez gdpr? da sa nejako ziskat ta dokumentacia urobena na kolene? alebo ked volaju a ponukaju produkty tiez sa nespytaju ci s tym dotycna osoba súhlasí... ihned ti ponukaju produkty ???? ďakujem

ps: v nahravke spominam len meno
misoft
31.05.20,14:54
Nemýľ si to s komunikáciami médií. Tí to majú setsakramemntsky ošetrené. GDPR sa mnohokrát pri TV, rádiu nedá použiť - sú tam výnimky.
Ty však to chceš vešať na web.
A tvrdenie - šak potom zmažem, stiahnem - milý zlatý - NIKDY to už celkom nestiahneš z obehu. Ak je to raz na sieti - je to tam stále.
A ponuky? Buď zložíš telefón, alebo sa ozveš a žiadaš, aby ti už nevolali. Ak by sa to opakovalo - tak je tu https://dataprotection.gov.sk/uoou/
a aj operátor - tomu zadáš, že toto číslo ťa otravuje a basta.