Miso4554
03.06.20,10:24
Vedel by mi niekto, prosím, poradiť - nakúpil som si nejakú kozmetiku z USA cez Amazon v hodnote cca 130€. Včera ma kontaktovala firma sps-sro.sk, že ma budú zastupovať na colnom konaní. Máte niekto s nimi skúsenosti? Oplatí sa to? Ako ste riešili platenie DPH pri nákupe z USA?
duves
03.06.20,08:37
Ja som raz niečo kupoval a DPH a CLO vyrubili z tovaru a ceny poštovneho. Asi 6 rokov dozadu. Zaplatiš čo treba a balik ti vydajú.
ivka70
03.06.20,08:43
Ci sa oplati?
Inu moznost v podstate nemas.
Platis pri takej sume clo aj DPH, vyrubia ti , zaplatis, dorucia ti tovar.
Miso4554
03.06.20,09:04
Myslím, že by som mal byť schopný to riešiť aj bez zastupovania tou sps-sro.sk spoločnosťou. Otázkou je, či sa mi to oplatí alebo nie. Máte s tým konkrétnu skúsenosť? Ďakujem.
ivka70
03.06.20,09:09
Tak skus, podla mna je jednoduchsie to nechat na firmu, ktora to robi x krat za den.: https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/dovoz/informovanie-dovoz
jelalim
03.06.20,21:27
jednoduhsie je poslat im splnomocnenie a scan obcianskeho, ale je to realitivne dost drahe..

Ina moznost je ist si to preclit sam, raz som to absolvoval v takej bude pri letisku v BA a bol to zazitok.

Odporucam tam ist hned skoro rano a zobrat si zo sebou okrem ranajok, aj obed aj olovrant.
ivka70
04.06.20,05:42
Ja si nespominam, ze by sme za to nieco platili, je to dopravca-spediter a zaplatene to dostal v cene dopravy (bol to iny dopravca, ale princip rovnaky).

Dokonca raz nam takto vybavoval "nepreclenie", lebo islo o reklamaciu a vymenu tovaru, vsetko platil dodavatel, od nas potreboval len dostat relevantne informacie k colnemu konaniu.