Kabaka123
04.06.20,20:11
Dostala som od manžela starší, ale pre mňa nový dotykový telefón a ešte sa s nim zoznamujem.

Sú tam aplikácie, ktoré neviem, či ich môžem zmazať bez zásahu do funkčnosti telefońu.

Essenntial apps
appsAsistant
prehľad funkcií
sim app dialog
základný šetrič obrazovky
záznam obrazovky
správca úložiska
com.android.walpaperbackup

Dajú sa odinštalovať ešte tieto
zálohovanie a phone clone - ale tie sú dôležité, tie nechávam


Jediné, čo som si nainštalovala je Messenger.

Tak toto nemôžem - toto je dôležité.
com.android.simappdialog - Sim App Dialog, comes by default in every Pie+ device. It is used to install the carrier app when the SIM is inserted. DO NOT remove this.
buchač
04.06.20,18:40
Niektoré systémové aplikácie, ktoré boli do telefónu s Androidom predinštalované sa nedajú (nemáš šancu) odstrániť.
Ale dajú sa však vypnúť, aby sa v nich nezobrazovali v zozname aplikácií.

Ja nemám v mojom Hujavejkovi v podstate ani jednu aplikáciu zapnutú. ;)
Kabaka123
04.06.20,18:58
ale pri týchto je uvedená možnosť - odinštalovať
systémové aplikácie samozrejme nemažem
buchač
04.06.20,19:42
Veď vymaž a téma bude VYRIEŠENÁ...
Kabaka123
05.06.20,05:19
Len ja neviem, či môžem, či to neovplyvní funkčnosť mobilu.
Chobot
05.06.20,14:15
A teraz máš nejaký problém s mobilom? Lebo ak nie, tak nie je dôvod niečo mazať. Stačí vypnúť bežiace aplikácie.

Alebo iná možnosť je, dať továrenské nastavenia. To vymaže celú pamäť, všetky dodatočne nainštalované aplikácie a všetky súbory, ktoré boli do mobilu skopírované, stiahnuté alebo uložené ako fotky. A budeš mať mobil, ako novo - kúpený a môžeš si tam dávať to, čo ty chceš. A budeš mať istotu, že si nič dôležité nevymazala.

Ja som tak posunul polovičke môj mobil a nie je tam nič z toho, čo som ja používal - ani história, ani zoznam, proste nový prázdny mobil.
Kabaka123
08.06.20,05:04
Ok, manžel si do nového mobilu skopíroval nastavenia cez phone clone a tiež mi dal zresteovaný mobil do továrenského nastavenia. Takže nič nemazať.