babka - ježibabka
05.06.20,09:45
Na humne mi rastie niečo takéto. Chcem si upresniť, čo to je. Mám dojem, že mi tam veveričky priniesli z asi 100 metrov vzdialeného stromu jedlý gaštan a ten mi tam teraz rastie. Nie som si však istá. Ďakujem .
Dnes som objavila ďalšiu rastlinku, ktorá by mohla byť gaštan. Lístky má lesklé pílkaté.
Chobot
05.06.20,16:57
Gaštan to nebude, ten nemá listy v pároch, ale striedavo. Rozložením listov to skôr vyzerá na orech, ale tiež nie som si istý, orechové listy nemajú takú štruktúru, sú hladšie. Bude to niečo iné, uvidíš neskôr, čo to je.

Najviac sa to podobá na jaseň.
Tweety
05.06.20,17:28
Tak má či nemá? :---
pavol54
05.06.20,17:33
len aby to nebol jaseňovec orechový invazívna drevina
Žabinka
05.06.20,17:39
tiež si myslím že to nie je gaštan.. gaštan má aj trochu inú žilnatinu, takú úhľadnejšiu, a čepeľ výrazne zúbkatú.. http://www.fyzickageografia.sk/atlas/podstranky/gastan_jedly.html
nechaj vyrásť, oli, a uvidíme, čo sa ti zasadilo..:)
babka - ježibabka
05.06.20,19:27
Orech to určite nie je, ten poznám na 100 %. Nezavadzia, nechám to ešte tam. Ale ten gaštan to mi napadlo ako prvé, lebo tam bolo nanosených viacej tých pichľavých obalov z plodov. Tak som si darmo robila chuť na maškrtu.
misoft
04.07.20,19:57
Správne - vpravo je púpava, ale babka-ježibabka sa asi na tú púpavu vedľa nepýtala.
a_je_to
18.08.20,10:51
To prvé je orech, ale čierny /Juglans nigra/, nie vlašský. To druhé môže byť gaštan jedlý.
babka - ježibabka
18.08.20,13:01
Ďakujem za odpoveď. To prvé sa v ďalšom poschodí listov ukázalo ako orech, tak som to vyhodila, to druhé mi mládež pri trhaní zeliny vytrhla, zistila som to až večer, v tých horúčavách spálené listy, tak už žiadna maškrta nebude. Ináč celkom dobre spravili, mne na tom humne už stačí aj to, čo tam je. Mám toho pravdupovediac vyše hlavy. Do kelu, zasadili si tam asi 4 alebo 5 fíg. Na jednej mini asi 30 cm sú už aj dve mini figy. :D:D:D