Peficus
07.06.20,18:10
Ahojte, rozhodujem sa nad tým, či si dať poistiť byt a domácnosť a neviem či to nie je len škoda peňazí...

Po tom čo sa stalo v Prešove sa fakt nakláňam k poisteniu, lebo človek nikdy nevie čo sa môže stať...

Aký na to máte názor? Aké máte skúsenosti s Poisťovňami a plnením?
Pre a proti? A čokolvek iné vás napadne ...
misoft
07.06.20,16:57
Názor?
Ak chceš teraz "ušetriť" na poistnom - nepoisťuj (ale dávaj do pančuchy)
Ale potom? Zhorí okrem bytu i tá pančucha - výsledok - budeš mať
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTM_I25tYSVypHJ19Ib9ItFTM8ZW2Z 1pR1LuZG0SPbZh5Q6cFg-&usqp=CAU
Ak chceš mať istotu, tak si poisti. Ale vyberaj aj podmienky a prípady, na ktoré sa bude poistenie vzťahovať.
Lebo sa môže stať, že budeš mať poistený byt na všetko možné, ale náhodou sa ti rozbije okno napr. silným vetrom a letiacimi predmetmi a akurát toto nebude v prípadoch a zase dostaneš
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTM_I25tYSVypHJ19Ib9ItFTM8ZW2Z 1pR1LuZG0SPbZh5Q6cFg-&usqp=CAU
Poistné sa dá dojednať, výška plnenia sa dá dojednať (môžeš si aj určiť) - platby si dojednáš. A zaplatiť ročne napr. 100-150€ ťa nezabije, ak potom by si dostal 10x 20x 30x 40x viac.
Niekto si povie - 10 rokov si platím a nič sa nestalo. A zruší poistku - veď sa už nič nestane. A o pol roka nebude mať nič a navyše aj nič nedostane.
Anik
07.06.20,18:54
No ja osobne som za poistenie, ale tie nové sú stále drahšie a drahšie. Samozrejme poisťovne musia byť tie čo musia zarobiť. Dušan Ty si určite budeš pamätať naše zemetrasenie prednedávnom. Myslím že dosť domov a bytov bolo poškodených. Niektoré poisťovne v rámci zemetrasenia majú plnenie pri 6,5 stupňa Richterovej stupnice. U nás bolo od 3,3 niekde hlásili že 3,8 tak si nechcem predstaviť tých 6,5.
Tuším aj pri povodniach sa dá nájsť prečo by sa neplnilo. Pri poškodení strechy pri silných vetroch by asi tiež chceli FA -pri rekonštrukciách a ak sa robili viacmenej svojpomocne asi by bol tiež problém. Ak by sa niečo stalo počas núdzového stavu tiež by nebolo žiadne plnenie. Dom poistený mám za 100 už hádam 10 rokov. Aj keď môj príspevok je skeptický čo sa týka bytu a domácnosti by som si poistiť dala, človek vyhodí aj na väčšie hlúposti. Pri poistení preferujem to, že viem čo podpisujem. A nemám problém s tým, že ak mám to šťastie a nič sa nestane - nie sú to pre mňa nezmyselne vyhodené peniaze. Treba sa správne rozhodnúť a hlavne čítať s porozumením. Prajem veľa šťastia pri výbere.
dmc
07.06.20,19:03
Moja nazor: byvanie odporucam poistit - predtym si zistit z coho je vyluka a ake je plnenie. Treba si uvedomit ze v podstate su 3 druhy poistenia (niektore su kombinovane navzajom.)

1. Poistenie stavby (samotna stavba,steny, rozvody, okna, strecha,
2. Poistenie zaradenia (nabytok, elektronika, hnutelne veci v dome)
3. Poistenie zodpovednosti za skodu sposobenu 3-osobam. (vytopim suseda a podobne)
buchač
07.06.20,19:31
Tuším aj pri povodniach sa dá nájsť prečo by sa neplnilo.
---------------------
Domy v záplavovom pásme majú smolu
============
Pri poškodení strechy pri silných vetroch by asi tiež chceli FA -pri rekonštrukciách a ak sa robili viacmenej svojpomocne asi by bol tiež problém.
---------------------
Žiaden problém pri svojpomoci...otázka je, či sa to oplatí.
=============
Ak by sa niečo stalo počas núdzového stavu tiež by nebolo žiadne plnenie.
-----------------------
Tak toto si žiada vysvetlenie ?

Alebo snáď vietor, dážď, prípadne oheň vie o tom, že je nejaký núdzový stav ?
Veď aj teraz je, šak Maťko ho ešte nezrušil...takže to by malo znamenať, že ani poisťovne nefungujú ?
Ty bláááho, to kde si na takýto skvostú myšlienku došla ?
bodliak
08.06.20,07:12
Čokoládová točená zo stroja ?
Katy a R
08.06.20,08:35
to je ten kakaovník z Hornej-Dolnej;)
misoft
08.06.20,08:39
Ako si to uhádla? :D:D:D