repik
07.06.20,17:34
Dobry den, rada by som poprosila skusenejsich o radu.Kupila som vysavac pre alergikov na mokre vysavanie.Vysavac je funkcny, nie je ale domyslena jeho udrzba.Po kazdom vysavani nim prechadza voda+spina,ktora sa z hubice a hadice neda vycistit, takze cely vysavac priserne zapacha, hoci je po pouzivani v maximalnej moznej miere vycisteny. Mam pravo na jeho reklamaciu?Ak ano, treba ho reklamovat u vyrobcu (nemecky vyrobca) alebo mozem priamo v eshope, kde bol zakupeny? Dakujem vopred za vase odpovede a rady. Zuzana
misoft
07.06.20,15:42
Nie je to dôvod na reklamáciu. Ale môžeš do 14 dní odo dňa kúpy bez udania dôvodu vrátiť (Samozrejme v pôvodnom balení, v pôvodnom stave - čo asi u teba už možné nie je - používaný).

BTW: pokiaľ je to vysávač pre alergikov, istotne v návode je PRESNÝ postup, ako vykonávať údržbu.
A veľmô pochybujem, že "nedomysleli" údržbu.
Dáša_
07.06.20,15:49
14 dní od kúpy platí iba v prípade internetových obchodov
buchač
07.06.20,16:05
...nie je ale mozna jeho udrzba.
==============
Naozaj ? To vážne ?
No schválne...daj značku
ivka70
07.06.20,16:28
Urcite to nie je dovod na reklamaciu.
Kazdy vysavac na mokre vysavanie sa da krasne vycistit po pouziti, ale chce to dat si s tym pracu. Vsetko premyt a samozrejme dobre vysusit.
Vysavac ti smrdi, lebo nechavas jeho casti mokre.
Musis sa naucit ho spravne udrziavat.
marjankaj
07.06.20,17:29
Môžeš. Či ti to uznajú, to je už iná vec.
jelalim
07.06.20,18:45
1. hubicu a hadicu po vysavani treba preplachnut (zvnutra) studenou vodou.
2. zavesit na vesiak v chodbe kym sa vyschne.
3. Ak nie je v chodbe vhodny vesiak, treba si navrtat nejaky hak, dost vysoko, kde sa bude susit hadica.
4. nie je dovod na reklamaciu, je to vlastnot kazdeho vysavaca na mokre vysavanie, vlastnost kazdej hadice, ak neveris opytaj sa napr. poziarnikov.
repik
08.06.20,07:33
Ide o vysavac Thomas..hadicu preplachnem a susim zavesenu, smrdi napriek tomu, pretoze ma zahyby, ktore sa poriadne vycistit nedaju. Hubica ma uzku sparu,kde sa zachyti spina, vlasy..vytiahnut ich viem len tak, ze celu hubicu rozskrutkujem..na to ale nie je hubica stavana..okrem toho sa to urcite neda robit po kazdom pouziti vysavaca. Potesim sa ale kazdemu tipu, ako na to..ak ho mate:)
misoft
08.06.20,07:38
Dáša_ (Včera 18:49) 14 dní od kúpy platí iba v prípade internetových obchodov
.........................................
v texte má "alebo mozem priamo v eshope, kde bol zakupeny?" - teda e-shop.
ivka70
08.06.20,07:40
Normalne hadicu preplachujem prudom vody, keby bolo treba ,tak aj Savom - zatial nebolo treba. Vyplachujem az dovtedy, kym nevyteka cista. Aj nasa hadica ma zahyby, napriek tomu sa krasne vycisti
Rovnako pridom vody vyplachujem dalsie casti - teda aj hubicu. Susim 2-3 dni volne zavesene.
Musi sa to robit po kazdom pouziti vysavaca, inak sa ti tam zalozia kolnie bakterii, ktore, samozrejme, zapachaju.
vicktor
08.06.20,08:41
preco prave v chodbe???
ivka70
08.06.20,08:48
lebo tam ma jelalim vesiak :)
a predpoklada, ze ja vacsina ludi
ja to vesiam na terase
marjankaj
08.06.20,08:57
šak môžeš aj v skrini ak tam máš vešiak.:D