Velettka
12.09.06,15:41
Dobrý deň, potrebovala som nájsť niekde na internete, alebo ak niekto máte pri sebe tak pripnúť "rezortný katalóg" .. alebo tak nejako sa to volá. Týka sa to štátnych zamestnancov a náplní práce ... mali by tam byť jednotlivo rozpísané pracovné zaradenia, platové triedy ..... napr. KUCHÁR ----- musí robiť to, to, to, to, a ešte to... a zaraduje sa do platovej triedy tej a tej :)
Neviem, ci ste ma pochopili, ale ak ano a niekto take nieco mate k dispozicii budem rada, pomohli by ste mi velmi .. potrebujem to pre svokrusku :) DAKUJEM :D


Príklad ak by niekto vedel pomôcť:
- práca kuchárky, aké podmienky musí spĺňať v trojke a aké v štvorke triede. Bola zaradená v štvorke triede a zamestnávateľ ju bez udania dôvodu zaradil do trojky.
(má učilište bez maturity - nie odbor kuchárka, prax ako kuchárka v štátnej inštitúcii 16 rokov, absolvovaný a ukončený kurz kuchárky (akreditácia MŠSR - osvedčenie o získanom vzdelaní s celoštátnou platnosťou)
Velettka
13.09.06,09:11
Nie je tu naozaj nikto kto by mi vedel na toto prosim odpovedať?
marilyn30
13.09.06,15:59
ahoj pozri si http://www.employment.gov.sk/ - kľúčové zákony - zamestnanci vo verejnom záujme - analytické listy + nariadenie vlády - katalóg prac. činností ;) hádam ti to pomôže
marilyn30
13.09.06,16:07
A čo sa týka toho zaradenia do trojky - ak je to štátny rezort tak zväčša na tieto miesta bývajú stanovené kvalifikčné predpoklady aj v tabuľkách zloženia a počtov, kt. vydáva ministerstvo pre daného zamestnávateľa - ministerstvo schvaľuje aj počet miest u zamestnávateľa- u nás to fungovalo tak, že ak sme chceli znížiť požiadavku na vzdelanie museli sme požiadať ministerstvo podľa stanoveného nariadenia, ktoré upravovalo postup pri vykonávaní organizačných zmien v štruktúre zamestnancov a pod... Ak ju zaradili po zmenách v roku 2002 tak je to možné lebo v tomto období sa museli prehodnotiť všetky pracovné náplne a zamestnanci a zaraďovali podľa platného katalógu nanovo do nových prac. činností - veľmi náročný proces!
Velettka
15.09.06,14:40
dakujem ti pozriem sa na tu stranku .... a oni ju zaradili len teraz pred dvomi mesiacmi z nicoho nic bez upozornenie, jednoducho prisli za nou, nech im podpise papier a odisli a ani nevedela co podpisala .. len potom sa dozbedela, ze ju preradili zo stvorky do trojky a nevie ako sa ma proti tomu branit ....