printerscd
08.06.20,19:36
Ahojte.

Dostal som pracovnu ponuku ako OBCHODNY REFERENT-ZASTUPCA.

Nikdy som tuto poziciu nerobil aj ked v širšom zabere to bude trochu mat niečo spoločne s novym zamestnanim .Pracoval som 15 rokov vo vyrobe ako operator.

Da sa to zvladnut ?Nemam vobec skusenost s obchodom, komunikaciu s ludmi a matematikou.....

Vdaka
kopretinka
08.06.20,18:23
Na živnosť?
Aký produkt/služba?
printerscd
08.06.20,18:28
Trvalý pracovný pomer,Polygrafia,tlač,reklama, Prešov,1000 eur v hrubom.3 km od môjho bytu je práca.
kopretinka
08.06.20,18:37
To ti predsa nikto nepovie,či to ty zvládneš.Každý môže hovoriť len za seba.
Nevyskúšaš,nevieš.Nič horšie ako ukončenie PP v skúšobnej dobe ti nehrozí.
Každá firma má iné požiadavky.
Hlavne musíš vedieť,čo predávaš,a musiš to vedieť dobre okecať a presvedčiť zákaznika,že to potrebuje a hlavne od teba.
Len takéto pozície bývajú platené väčšinou nejaký malý základ plus percento z každého predaného kusu,aby motivovali obchoďakov k predaju.
Ja osobne by som to nerobila,nemám na to povahu.
jelalim
08.06.20,18:52
za vyskusanie nic nedas, odist mozes vzdy. Skusenosti nepotrebujes, prax ta nauci po kratkej dobe.

Ja robim obchodne pozicie cely zivot.
buchač
08.06.20,18:56
printerscd
Nemam vobec skusenost s obchodom, komunikaciu s ludmi a matematikou.....
-----------------------
printerscd (Dnes 20:28) Trvalý pracovný pomer,Polygrafia,tlač,reklama, Prešov,1000 eur v hrubom.3 km od môjho bytu je práca.
================
Toto mi hlava neberie...

...a ozaj, vieš, čo je obchodný zástupca ?
printerscd
08.06.20,19:02
Čo je obchodný zástupca? V živote som to nerobil.....inú šancu mamám iba túto. Že vraj som šéfa presvedčil.....som vyučený vo svojom odbore-polygrafia. Bol som v dvoch cudzích krajinách pracovne....
buchač
08.06.20,19:12
Ak si pozrieš na google, tak sa dozvieš, v čom spočíva jeho náplň práce.
Po slovensky je to tzv. oyebávak , čo sa snaží získať potencionálneho zákaznika...a na produkte nezáleží....ale skoro každý z nich sa nacestuje až do het.
Taký markantný príklad sú poisťovací agenti alebo pracovníci Slovak Energy (minule som jedného dal veľmi rýchlo do obrazu, pálil do teplej, len tak hučalo).
jslancik
08.06.20,19:29
vyskúšaš, uvidíš. možno budeš sám prekvapený, ako sa do toho dostaneš. ani nevieš, čo sa v tebe skrýva. možno ti tak "huba ide", že po zaškolení a oboznámení sa s ponúkaným "sortimentom" nebude žiadny problém. Uvidíš, aké sú nároky na objem, či sa to dá spraviť, alebo budú s tebou nespokojní.

ale je pravda, že na takéto pozície je problém zohnať kvalitného človeka. to, že si "ich presvedčili" môže znamenať aj to, že si jediný, čo o to má záujem. Alebo jednooký medzi slepými.
printerscd
08.06.20,19:39
Cool napísané! Uvidíme ako to bude....nemám čo stratit, ak bude zle vrátim sa naspäť k svojej profesii.
misoft
09.06.20,08:54
:D:D:D - ja v priebehu 1 mesiaca dokonca 2x. Akosi to nemali "zosynchronizované"....:)
printerscd
17.06.20,16:11
Viete poradit?
Nastúpil som tento týždeň 15.6.2020 do práce nový šéf mi sľúbil zmluvu už minulý týždeň ale nestalo sa tak...tento tyzden pýtam zmluvu každý deň ale stále sa na niečo vyhovára.....dnes mi naznačil že z tých 1000 eur sľúbených mi dá asi iba 400 eur,že kôli korone stratil nejaké zakazky.

Ako podľa vás postupovat ďalej?
Tweety
17.06.20,16:13
Skončiť , kto vie, či ťa aj prihlásil do SP.
printerscd
17.06.20,18:16
tak uvidim, či teraz vo štvrtok alebo piatok mi da zmluvu a co v nej vobec bude kedže este vcera na porade povedal ze uz budeme vyplacany všetci co sme na stredisku obchod podla tržby pritom slubil 1000 eur v hrubom....a dnes ešte dal kolegom podpisat neaky novy firemny poriadok a mne nič take zatial nedal podpisat.