ivti
12.09.06,20:59
Prosím vás o radu, akým spôsobom sa v JU vysporadúva kurzový rozdiel?Vzniká mi pri úhrade zahr. fa. Neviem na základe akého dokladu ho mám vybrať zo saldokonta v knihe došlých fa, mám urobiť interný doklad?Ak áno, ako má vyzerať?Alebo ako to vlastne je?
Paula
12.09.06,19:11
Prosím vás o radu, akým spôsobom sa v JU vysporadúva kurzový rozdiel?Vzniká mi pri úhrade zahr. fa. Neviem na základe akého dokladu ho mám vybrať zo saldokonta v knihe došlých fa, mám urobiť interný doklad?Ak áno, ako má vyzerať?Alebo ako to vlastne je?

O kurzovom rozdiele v tomto prípade v JÚ neúčtuješ. Tvojim výdavkom ovplyv. základ dane je suma, ktorú zaplatíš.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=292415&postcount=7

Napíš, aký SW používaš, niekto Ti poradí postup s knihou faktúr.
ivti
12.09.06,19:30
Používam MRP, už dávnejšie som tam písala, ale nikto mi neodpovedal. Z knihy došlých fa ho viem dostať preč, ale je tam okienko, že aký doklad? Teda žiadny?
ilona
13.09.06,04:54
Ja z knihy faktúr nedostávam preč nič.Do účtovníctva dávam sumu,ktorá je pri úhrade a rozdiel ktorý vznikol pri vystavení a úhradení nechám v knihe faktúr,niektoré sú - a niektoré +,ja si myslím,že s tým netreba robiť nič,alebo sa mýlim?
Soňula
13.09.06,05:16
Používam MRP, už dávnejšie som tam písala, ale nikto mi neodpovedal. Z knihy došlých fa ho viem dostať preč, ale je tam okienko, že aký doklad? Teda žiadny?

Ja do toho okienka " doklad" nepíšem nič. Dolu v tom okne pri úhrade kurzových rozdielov si vyberiem možnosť" iba do zoznamu úhrad"./ak vedieš JU/.