Mirka1983
11.06.20,12:39
Dobry den, v byte mame podnajomnika 3 roky, tento rok som si vo vyuctovani vsimla zmenu osobomesiacov z 1 na 2 osoby, tak som to nasledne reklamovala u spravcu, ze sme ziadnu zmenu pocas poslednych 3 rokov nenahlasovali. Odpoved bola nasledovna: v nadväznosti na vyššie uvedené Vám v prílohe zasielam scen z hárku osobomesiacov za rok 2019, kde je pri evidencie bývajúcich osôb podpis osoby, ktorá sprístupnila Váš byt v čase aktualizovania počtu bývajúcich osôb v roku 2019. Vo vyúčtovaní nákladov za rok 2017 a 2018, Vám boli účtované náklady na 1 osobu z toho dôvodu, že pri aktualizovaní bývajúcich osôb za príslušné obdobie pri stave evidovaných bývajúcich osôb bol zo strany osoby ktorá sprístupnila byt opravený stav na 1 osobu. V tejto súvislosti som Vám od 01.01.2020 zaevidovala a stanovila predpis na 1 osobu, ktorý Vám zasielam v prílohe. Tým, že v roku 2019 boli písomne potvrdené dve bývajúce osoby a tak Vám bolo aj vypracované vyúčtovanie, pokladáme Vašu reklamáciu za neopodstatnenú.

Moja otazka: podpis hocijakej osoby, ktora spristupnila byt je dostatocny dovod? Ak by to bola moja sestra, ktora strazila aktualne mojho psa lebo ja som bola u kadernicky? Podpis samozrejme nesedi so ziadnym dokladom, ktory sme so spravcom podpisovali. Mozem reklamovat, ze podpis nie je nas? V zakone sa hovori vsade "vlastnik". Ma spravca povinnost si overit, ci mu dokumenty podpisuje skutocne vlastnik? Ak aj nie a ja to nasledne reklamujem, musi moju reklamaciu uznat alebo je v poriadku vyjadrenie ako je uvedene vyssie - maju to podpisane a hotovo?

Vopred velmi pekne dakujem!
buchač
11.06.20,12:48
Ja by som poriešil raz dva.

1. Podnájomníkovi by som zosobnil náklady...aby si zapamätal, že nie je vlastník a tým pádom nech si vyhodí z hlavy nejaké podpisovanie.
2. U nás takéto aktualizovanie osobomesiacov zvyčajne obehá zástupca...takže by bol druhý v poradí, ktorý by fásol.
3. ....a u správcu by som urobil bordel na počkanie.
veronikasad
11.06.20,13:11
kolko osôb v byte skutočne býva ? Prečo podnájomníčika nahlásila dve osoby ? Že nemala nič podpisovať je už o inom ...
Mirka1983
11.06.20,13:29
Podnajomnik je ucitel anglictiny z Kanady s chabou slovencinou, zmluvu mame s jazykovou skolou :) nechcem to riesit az takto ale toho spravcu uz riesim. Aktualizovanie obehoval zastupca, akurat to dal podpisat tomu, kto otvoril dvere. Len upresnim, ze spravca je oboznameny o nasej adrese trvaleho pobytu, korespondencnej adrese a zvycajne komunikujeme emailom. Nebol dovod na zvysovanie osobomesiacov kedze mame toho isteho najomnika uz 3 roky....kazdopadne vdaka. Ze to nie je v poriadku viem, zaujimalo ma to ako je to s podpisom - ci ma spravca pravo akceptovat v podstate hocijaky podpis - lebo moju reklamaciu uzavreli ako neopodstatnenu a tvaria sa, ze im staci skratka podpis....
Mirka1983
11.06.20,13:32
Byva tam jedna osoba, podnajomnik, uz 3 roky ten isty. Doteraz s tym nebol problem, spravca ani nikto sa nam neozval, ze by bol v byte nejaky nezvycajny pohyb alebo podozrenie na zvysenie osobomesiacov, zatial zistujem aj ja co ich viedlo k svojvolnemu navyseniu, ktore dali podpisat. Podnajomnik je anglicky hovoriaci ucitel z Kanady, nemyslim si, ze nieco nahlasoval, so spravcom komunikujeme vylucne my s manzelom. Neviem ako prebiehala komunikacia zastupca vs. najomnik... zaujimalo ma, ci ma spravca pravo neuznat moju reklamaciu s dovodom, ze oni skratka maju podpis a hotovo
buchač
11.06.20,14:40
Mirka1983 (Dnes 15:29) Podnajomnik je ucitel anglictiny z Kanady s chabou slovencinou, zmluvu mame s jazykovou skolou
=====================
Kuwa...ja neverím...
Napíšeš elaborát, no podstatnú informáciu nie.

Napísali ste reklamáciu ? Blbosť...reklamujú sa zlé topánky.
Na zle vyúčtovanie sa píše odvolanie s náležitým zdôvodnením.
Posledná inštancia je súd...akurát si je dobre rozmyslieť pre a proti.
Mirka1983
11.06.20,22:55
Vdaka...ale co bola podstatna informacia? Keby tam zila aj Snehulienka, v byte zije 3 roky najomnik, pocet osob sme nemenili svojvolne ho navysil spravca - to je pointa. Tod vsjo. Inak v samotnom vyuctovani sa pise, ze reklamaciu je mozne si uplatniť do 30 dni a kazdu nezrovnalost v rocnom vyuctovani je mozne reklamovat...chcela som vediet viac o beznej praxi zmeny osobomesiacov. Ak to nenahlasim ja ako vlastnik. Preco to zvykne spravca menit a ci vobec zvykne. Lebo to co ten nas najomca podpisal bolo uz navysenie na 2 osoby ktore on podpisom sice potvrdil. Ale niekto to tam predtym musel vytlacit (to nebolo rukou dopisane) takze toto ma zaujimalo. Respektíve ci sa s tym niekto stretol a ako to vyriesil
marjankaj
12.06.20,09:32
Lebo to co ten nas najomca podpisal bolo uz navysenie na 2 osoby ktore on podpisom sice potvrdil. Ale niekto to tam predtym musel vytlacit (to nebolo rukou dopisane) takze toto ma zaujimalo.
--------------------------------------------------
A prečo si toto neuviedla na začiatku?:eek: To si máme z prsta vycucať?
misoft
12.06.20,09:49
A) Správca má podpísanú zmluvu o správe LEN s tebou.
B) Správca má v takýchto prípadoch jednať s vlastníkom bytu, pokiaľ vlastník bytu nesplnomocní na takéto úkony podnájomníka.
A PRIPOMEŇ správcovi, že porušil zákon 182/1993 a to konkrétne §11 ods.9 - pretože podnájomník nemal splnomocnenie vystupovať v tvojom mene, teda aj získaný údaj nie je pre správcu platný a nemôže podľa neho niečo rozpočítavať. Takže - pokiaľ nebola zmena nahlásená, pretože stav je trvalý a nemenný - nemala si povinnosť niečo nahlasovať.
Mal prednostne kontaktovať teba.
§11
(9) Vlastník bytu je povinný oznámiť bez zbytočného odkladu správcovi alebo spoločenstvu zmeny v počte osôb, ktoré užívajú byt súvisle minimálne počas dvoch mesiacov. Ak vlastník byt neužíva, je povinný oznámiť správcovi alebo spoločenstvu svoju adresu a každú jej zmenu.